Odchudzanie po 50. roku życia. To możliwe jeśli przestrzegasz tych zasad.

Patrycja

Dieta i żywienie

19.05.2021 16:57

Odchudzanie po 50. roku życia. To możliwe jeśli przestrzegasz tych zasad.

Jak schudnąć po 50-tce? Poznaj skuteczne triki na odchudzanie w dojrzałym wieku. Dzięki nim zgubisz nadprogramowe kilogramy i zyskasz szczupłą sylwetkę!

Zdjęcie Odchudzanie po 50. roku życia- najlepsze triki #1

Co się dzieje w organizmie po 50. roku życia?

Po 50. roku życia w organizmie dochodzi do wielu zmian. Ciało przechodzi w fazę starzenia. Przemiana materii zwalnia, pojawiają się wahania i spadek poziomu hormonów, związane z menopauzą u kobiet i andropauzą u mężczyzn. Przez to zwiększa się ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, u kobiet zwłaszcza w okolicy brzucha, na biodrach i udach. Zmiany nastrojów i obniżone samopoczucie, mogą powodować zwiększenie apetytu i chęci podjadania między posiłkami. Wzrasta ryzyko wystąpienia osteoporozy. Mięśnie i stawy stają się sztywniejsze i bardziej obolałe.

Zdjęcie Odchudzanie po 50. roku życia- najlepsze triki #2

Odchudzanie po 50. roku życia- czy to możliwe?

Chociaż odchudzanie po 50-tce jest trudniejsze, ponieważ metabolizm zwalnia, a zmiany hormonalne powodują gromadzenie się tkanki tłuszczowej, nie jest to niemożliwe. Jak skutecznie schudnąć w dojrzałym wieku?

Poznaj najlepsze sposoby na odchudzanie po 50-tce!

Zbilansowana dieta

Przede wszystkim postaw na zdrową i zbilansowaną dietę. Wyeliminuj z niej cukry, sól, wysokokaloryczną i przetworzona żywność. Po 50. roku życia metabolizm zwalnia, więc ogranicz kaloryczność spożywanych posiłków. Jedz regularnie, ale mniejsze porcje posiłków. Nie zapominaj o piciu wody, nawadniaj organizm, wypijając co najmniej 1,5- 2 litry płynów dziennie.

Jedz te produkty

Jedz mniej słodkich owoców, a więcej warzyw. Włącz do diety rośliny strączkowe, będące źródłem fitoestrogenów, czyli naturalnych estrogenów. Nie zapominaj o pełnoziarnistym pieczywie, orzechach, ziarnach, nabiale, który jest źródłem wapnia. Jedz chude mięso, wołowinę, drób i ryby.

Zdjęcie Odchudzanie po 50. roku życia- najlepsze triki #3

Bądź aktywny fizycznie

To bardzo ważne, aby pozostać aktywnym fizycznie. Jeśli masz siedzącą pracę i mało ruchu, staraj się ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu, po 45 minut. Nie muszą to być ekstremalne sporty, wystarczą spacery, nordic walking, jazda na rowerze, czy pływanie. Możesz zapisać się na zajęcia fitness, pilates lub jogę.

Zmień styl życia

Ważna jest nie tylko zmiana nawyków żywieniowych, ale stylu życia. Pamiętaj o regularnych ćwiczeniach, pozostań aktywny. Ogranicz używki, takie jak alkohol i papierosy. Dzięki temu unikniesz efektu jo-jo i skutecznie schudniesz, nawet w dojrzałym wieku.

Zdjęcie Odchudzanie po 50. roku życia- najlepsze triki #4