Jednodniowa dieta bananowa. Hit czy kit?

Patrycja

Dieta i żywienie

10.05.2021 21:15

Jednodniowa dieta bananowa. Hit czy kit?

Jakie efekty daje dieta bananowa? Czy dzięki niej można zgubić nadprogramowe kilogramy? Dowiedz się, na czym polega i jak ją stosować?

Zdjęcie Jednodniowa dieta bananowa. Hit czy kit? #1

Czym jest dieta bananowa?

Dieta bananowa pochodzi z Japonii i dzięki książce „Morning banana diet”, autorstwa Sumiko Watanabe, stała się popularna na całym świecie.

Zaliczana jest do diet błyskawicznych. Trwa od jednego do trzech dni, można ją stosować nawet do miesiąca. Według jej zwolenników daje spektakularne efekty! Oczyszcza organizm, przyspiesza trawienie, zmniejsza odczuwanie głodu i prowadzi do spadku wagi. Może stanowić też dobry wstęp do dłuższej diety odchudzającej.

Plan diety bananowej różni się w zależności od ilości dni, w jakiej chcesz ją stosować. Dieta może być stosowana od jednego do trzech dni, a nawet do miesiąca. Im dłużej ją stosujesz, tym większe są jej efekty.

Zdjęcie Jednodniowa dieta bananowa. Hit czy kit? #2

Jakie są zasady jednodniowej diety bananowej?

Dieta bananowa opiera się na spożywaniu bananów, połączonych z innymi dopuszczonymi produktami.

W trakcie jednodniowej diety dopuszczalne jest zjedzenie 6 bananów, o wadze około 200 gram każdy. Do każdego posiłku można spożywać jeden z produktów: jogurt naturalny, mleko, maślankę lub marchewkę, jabłko, pomidora, paprykę.

Jednodniowa dieta bananowa jest bardzo restrykcyjna. Możesz jeść tylko to, co znajduje się w jadłospisie, należy wykluczyć pozostałe produkty spożywcze.

Kluczem jest picie dużej ilości wody- w ciągu dnia powinno się wypić od 1,5 do nawet 3 litrów wody.

Zdjęcie Jednodniowa dieta bananowa. Hit czy kit? #3

Jakie są efekty jednodniowej diety bananowej?

Jednodniowa dieta bananowa prowadzi do oczyszczenia organizmu z toksyn. Post przez jeden dzień nie wpłynie na znaczącą utratę wagi, ale może stanowić doskonały wstęp do rozpoczęcia dłuższej diety.

Niekorzystne skutki diety bananowej

Dieta bananowa przy długim stosowaniu pozwala na zrzucenie od 1.5 do nawet 7 kg w ciągu tygodnia. Ne jest to jednak prawidłowe tempo spalania tłuszczu i w efekcie może doprowadzić do odwrotnych efektów: spowolnienia metabolizmu i pojawienia się efektu jo-jo.

Zbyt długie stosowanie diety może doprowadzić także do niedoborów składników odżywczych w organizmie. Nie poleca się jej stosowania przez długi okres. Nie jest to bezpieczna forma utraty zbędnych kilogramów i może negatywnie odbić się na zdrowiu.