Kup te produkty i odzyskaj 100% kwoty! Potrzebna i ważna akcja Biedronki

Agnieszka
Newsy
18.05.2021 23:49
Kup te produkty i odzyskaj 100% kwoty! Potrzebna i ważna akcja Biedronki

Sieć sklepów Biedronka już od 20 maja uruchomi specjalną akcję! Za zakup artykułów menstruacyjnych marki Femina dostaniemy zwrot 100 procent wydanej na nie kwoty. Wszystko to ma związek z walką z ubóstwem menstruacyjnym. 

Zdjęcie Kup te produkty i odzyskaj 100% kwoty! Potrzebna i ważna akcja Biedronki #1

Ubóstwo menstruacyjne w Polsce

Ubóstwo menstruacyjne to sformułowanie opisujące ograniczony dostęp do środków higienicznych niezbędnych podczas menstruacji z powodu braku środków pieniężnych. Badania pokazują, że aż 39% Polek z grupy najmniej zamożnych rodzin zmuszona jest zrezygnować z zakupu artykułów menstruacyjnych na rzecz innych domowych wydatków (np. jedzenie).

Akcja Biedronki - “Razem zacznijmy okres zmian”

Biedronka 20 maja rusza z akcją “Razem zacznijmy okres zmian”. Będzie ona polegać na tym, że za produkty menstruacyjne marki Femina (maksymalnie trzy sztuki) otrzymamy 100 procent zwrotu pieniędzy. 

Pieniądze te będziemy mogli otrzymać w postaci vouchera i wydać je na inne produkty w Biedronce w ciągu kolejnych siedmiu dni.

Otrzymany voucher będziemy mogli wydać na dowolne produkty w sklepach Biedronki, z wyłączeniem tych, które nigdy nie biorą udziału w takich promocjach: alkohol, papierosy, produkty żywienia początkowego, doładowania kart. 

 Będzie jednak mogli również przekazać te pieniądze na rzecz organizacji społecznych działających w obszarze ubóstwa menstruacyjnego, zrzeszonych w ramach inicjatywy "Okresowa Koalicja". 

Dzięki temu mniej kobiet będzie musiało stawać przed trudnym wyborem - żywność lub środki higieny.

– Poprzez naszą akcję chcemy przyczynić się do tego, by każda kobieta w trakcie miesiączki mogła czuć się godnie i komfortowo. Ponad 80% pracowników Biedronki oraz ok. 70% naszych klientów stanowią kobiety. Zapraszamy również nasze klientki i klientów, by wspólnie z nami wsparli Okresową Koalicję, której skala działania pozwoli nam zadbać o potrzeby bardzo wielu kobiet i dziewcząt w całej Polsce – mówi Karolina Błońska-Szubstarska, starszy menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka.

– Ogromnie się cieszymy, że Biedronka zdecydowała się na tak odważny krok i pokazała, jak ważny jest dostęp do środków higienicznych dla wszystkich osób menstruujących. Mamy nadzieję, że możliwość przekazania artykułów menstruacyjnych dla Okresowej Koalicji zwiększy świadomość ubóstwa menstruacyjnego, o którym ciągle w Polsce mało się mówi. Współpraca pozwoli nam pomóc szczególnie osobom przebywającym w szkołach, domach dziecka, domach samotnej matki, czy ośrodkach dla osób w kryzysie bezdomności - mówi Anna Frankowska, Dyrektorka Działu Projektów Pomocowych w Kulczyk Foundation, reprezentująca Okresową Koalicję.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną