Kredki na ścianie? Rysy na meblach? Zobacz, jak je usunąć domowymi sposobami!

Katarzyna

Newsy

26.04.2021 21:23

Kredki na ścianie? Rysy na meblach? Zobacz, jak je usunąć domowymi sposobami!

W domu przydarzają się różne sytuacje, jak na przykład zapchany zlew czy ściany pomalowane kredkami. Poznaj nasze sposoby na rozwiązanie niektórych problemów i ułatwienie sobie życia!

Zdjęcie Kredki na ścianie? Rysy na meblach? Zobacz, jak je usunąć domowymi sposobami! #1

Niemiłe niespodzianki

Od czasu do czasu przydarzają się różne sytuacje, które nie zawsze są pozytywne. Zapchany zlew, porysowane meble czy brudny blender to sprawy, z którymi trzeba sobie jednak poradzić.

Najlepiej jest, aby zrobić to w sposób, który nie wymaga dużo wysiłku. Poniżej znajdziesz szybie i proste sposoby na poradzenie sobie z domowymi niespodziankami.

Zapchany odpływ

Podczas mycia naczyń do zlewu wpadają różne resztki jedzenia, które czasami przedostają się do odpływu, który prędzej czy później się zapycha. To samo dzieje się z odpływem prysznica, tam jednak zapychają go włosy.

Aby go odetkać, nie potrzebujesz specjalnych specyfików, które są chemiczne i mogą podrażniać skórę czy oczy podczas ich stosowania. Najprostszy sposób na odetkanie zapchanego odpływu to fusy z kasy. Wystarczy, że wymieszasz je z mydłem w płynie, a na koniec dodasz wrzącej wody.

Taką mieszankę wlewaj bezpośrednio do odpływu do czasu, aż zobaczysz, że zlew się przetkał.

Zdjęcie Kredki na ścianie? Rysy na meblach? Zobacz, jak je usunąć domowymi sposobami! #2

Czyszczenie mebli

Drewniane meble wymagają odpowiedniego traktowania, aby posłużyły ci na długo. W sklepach można znaleźć wiele preparatów, które służą do czyszczenia takich mebli, jednak w sporej mierze zawierają one w sobie środki chemiczne, które są mało zdrowe dla drewniany mebli.

Zamiast nich możesz wykorzystać olejki eteryczne, które je odświeżą, a dodatkowo nadadzą im pięknego zapachu. Za pomocą oleju cytrynowego świetnie wypolerujesz ciemne drewno, a olejek z drzewa herbacianego dodatkowo odstraszy owady. Czyść nim jednak meble, na których nie spożywasz i nie przygotowujesz posiłków, ponieważ olejki eteryczne mogą być niebezpieczne do spożycia.

Rysy na meblach

Zdarza się, że podczas codziennych czynności lub przez przypadek zarysujesz mebel czy panele. Nie wygląda to wtedy estetycznie, a twój wzrok zawsze ucieka w to miejsce.

W sklepach można znaleźć produkty, które poradzą sobie z takimi zarysowaniami, jednak czasami kosztują niemałe pieniądze. Na początek spróbuj uzupełnić rysy pastą do zębów. Wystarczy, że weźmiesz nieżelową pastę do zębów i jej odrobinę nałożysz na rysę, a następnie zaczniesz ją polerować bawełnianą szmatką.

Gdy nie będziesz już czuła pod placem rysy, wtedy resztę pasty wyczyść wilgotnym ręcznikiem.

Brudny blender

Blender to świetnie urządzenie do przygotowywania smoothie, shake’a czy zupy krem. Jeśli jednak nie umyjesz go od razu, to później może być problem z jego wyczyszczeniem.

Blender ma bardzo ostre ostrza, więc ryzykownym posunięciem jest mycie go za pomocą gąbki czy szmatki do naczyń. O wiele bezpieczniej jest wlać do niego trochę płynu do naczyń oraz szklankę ciepłej wody. Następnie zacznij wszystko blendować do czasu, aż brud zniknie. Na koniec opłucz go dokładnie i odstaw do wysuszenia.

Kredki na ścianie

Mając w domu dzieci, zapewne od czasu do czasu masz też ściany porysowane kredkami. Nie musisz jednak malować od nowa ściany lub przemalowywać całego pomieszczenia. Wystarczy, że na malunki z kredek skierujesz strumień ciepłego powietrze z suszarki, które zmiękczy wosk. Wtedy zetrzyj go ze ściany miękką szmatką i po sprawie.