Sieć supermarketów, która znika z Polski i oferuje nawet 90% zniżki.

Sieć supermarketów, która znika z Polski i oferuje nawet 90% zniżki.

Nie każda firma przetrwała epidemię koronawirusa, która mocna uderzyła w przychody wielu sklepów. Jaki supermarket znika bezpowrotnie z Polski? Sprawdź!

Zdjęcie Sieć supermarketów, która znika z Polski i oferuje nawet 90% zniżki. #1

Epidemia koronawirusa

Lockdown, obostrzenia oraz konkurencja spowodowały, że wiele marek oraz sklepów nie przetrwały tego trudnego czasu. Przedłużający się lockdown "wykończył" wiele biznesów, które nie były w stanie utrzymać się na rynku i funkcjonować. Okazuje się, że jedna z znanych sieci supermarketów znika z Polski, jednak to nie epidemia jest przyczyną jej odejścia.

Znikające marki 

Niektóre wielkie sieci supermarketów zamykają swoją oddziały w danym państwie, ponieważ im się to nie opłaca. Tak też stało się z siecią supermarketów Tesco, które znikają z mapy Polski. Brytyjska marka zapowiedziała, że wycofa się z polskiego rynku już jakiś czas temu, jednak dopiero niedawno podjęła kroki do całkowitego zniknięcia z naszego kraju. Firma zapowiedziała, że chce skupić się na rozwoju w innych krajach tj. Czechy, Węgry czy Słowacja, gdzie ma perspektywy wzrostu oraz większą płynność finansową.

Sprzedaż sieci supermarketów 

W czerwcu zeszłego roku przedstawiciele firmy Tesco poinformowali, że sprzedają swoje oddziały w Polsce. Wiadomo już, że ponad 300 sklepów Tesco zostanie przekształconych w sklepy Netto. W związku z tym firma postanowiła wyprzedać swój towar, dlatego oferuje ona swoim klientom nawet 90% zniżki. Firma uznała, że lepiej będzie w miarę możliwości wyprzedać towar zgromadzony w sklepie, a niżeli pakować go i transportować za granicę do swoich sklepów. W związku z tym w sieciach sklepów Tesco można kupić towary obniżone nawet o 90%. Taka całkowita wyprzedaż ma na przykład miejsce w sklepie znajdującym się we wrocławskich centrum handlowym Aleja Bielany. Wysokość rabatu będzie jednak widoczna dopiero po nabiciu towaru na kasę, a nie przy sklepowych pólkach. Tańsze produkty będzie można nabyć w tym sklepie do końca maja bieżącego roku.

Zdjęcie Sieć supermarketów, która znika z Polski i oferuje nawet 90% zniżki. #2

Wyprzedaż artykułów 

Na początek sieć wyprzedaje artykuły przemysłowe, które po wyprzedaży nie będą już uzupełniane. W ich miejsce trafią natomiast produkty spożywcze, które również będą objęte rabatem. Rabatem objęte są również zabawki oraz odzież, jednak w ich przypadku rabat wynosi 20%. Dwukrotnie większy rabat sklep Tesco oferuje natomiast w przypadku artykułów papierniczych. Jako, ze sklep chce wyprzedać cały asortyment, więc promocją objęte jest o wiele więcej produktów. Warto wiec wybrać się do sklepu stacjonarnego sieci Tesco, aby zrobić pełnowartościowe zakupy za o wiele mniejsze pieniądze.

Katarzyna

Polecane