Na czym polega fenomen lodów Ekipa?

Patrycja

Lifestyle

April 29, 2021, 3:55 p.m.

Na czym polega fenomen lodów Ekipa?

Lody Ekipa to hit sprzedażowy ostatnich dni. Stały się jednym z najbardziej pożądanych produktów w całej Polsce. W czym tkwi ich sekret?

Czym są lody Ekipa?

Lody Ekipa to efekt współpracy firmy Koral z Ekipą, popularną wśród młodego pokolenia, grupą Youtuberów. Lody Ekipa to zwykłe sorbety na patyku, o smaku cytrynowym lub truskawkowym, w polewie o smaku gumy balonowej ze strzelającymi dodatkami. To właśnie dzięki ogromnej popularności Ekipy, lody Koral zaczęły cieszyć się wielkim zainteresowaniem. Bardzo szybko stały się jednym z najbardziej pożądanych produktów w całej Polsce. Na czym polega ich fenomen?

W czym tkwi sekret lodów Ekipa?

Lody Ekipa zyskały popularność dzięki Ekipie i stojącym na jej czele Karolowi Frizowi Wiśniewskiemu. Friz to obecnie najpopularniejszy Youtuber w Polsce, który stworzył kanał z ponad 4 milionową społecznością. Każdy z członków 11 osobowej grupy ma setki tysięcy subskrybentów, a filmiki Ekipy zostały obejrzane przez miliony widzów. Kanał jest bardzo popularny zwłaszcza wśród 12 i 13-latków.

Hit sprzedażowy

Sława Youtuberów przyczyniła się do tego, że dzieci chcą i po prostu muszą zdobyć lody sygnowane ich logiem. Lody Ekipa początkowo dostępne były w niewielu sklepach, gdzie błyskawicznie się wyprzedały. Na serwisach aukcyjnych trwała licytacja papierków po lodach, gdzie ich ceny dochodziły nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych...

Zdjęcie Na czym polega fenomen lodów Ekipa? #1

Lody Ekipa w popularnych supermarketach

W ostatnim czasie lody Ekipa pojawiły się w Lidlu i Biedronce, gdzie klienci dosłownie toczyli walki o to, by je kupić. W sklepach już od rana ustawiały się długie kolejki osób, które walczyły o limitowaną serię lodów Koral.

W Biedronce pierwszego dnia sprzedaży kupiono ponad trzy czwarte przygotowanego przez sieć asortymentu. Klienci średnio kupowali 6 lodów na jednym paragonie, a pojedynczy lód sprzedawano średnio raz na 16 sekund. Z kolei W Lidlu doszło do walk przy lodówkach z lodami. O lody walczyła nie tylko młodzież, ale też dorośli.

Na czym polega fenomen lodów Ekipa?

Popularność Ekipy i sygnowanych przez nią produktów może szokować. Nie zapominajmy jednak o tym jak w dzieciństwie my sami chcieliśmy zebrać limitowane karteczki do segregatorów lub Pokemony. Fenomen lodów ekipa jest bardzo podobny do tego, co sami przeżywaliśmy w dzieciństwie.