Francuska sieć sklepów E.Leclerc podjęła decyzję o zamknięciu kolejnych dwóch placówek w Polsce. Z tego względu dojdzie do wyprzedaży towaru, ale także do grupowych zwolnień.
Sieć sklepów E.Leclerc
Supermarkety E.Leclerc działają w Polsce już od lat. Działalność ta jednak nie jest prowadzona u nas na masową skalę. Obecnie w Polsce jest 40 sklepów, jednak co chwilę słyszy się doniesienia o likwidacji kolejnych placówek.
Jakiś czas temu zamknięto dwa sklepy. Jeden w Stalowej Woli, drugi w Śremie. Teraz mowa o kolejnych dwóch placówkach.
E.Leclerc zamyka sklepy w Kędzierzynie Koźlu i Malborku
Zamykanie supermarketów wiąże się z wyprzedażą towaru, co jest dobrą wiadomością dla klientów. Nieuchronnie związane jest to jednak także z masowymi zwolnieniami.
W Kędzierzynie Koźlu 50 pracowników już otrzymało wypowiedzenia. W tym przypadku do całkowitego zamknięcia i zakończenia działalności marketu dojdzie pod koniec czerwca.
– Sklep E.Leclerc w Kędzierzynie-Koźlu zakończy swoją działalność pod koniec czerwca br. Od początku maja kontynuujemy wyprzedaże, aby umożliwić naszym klientom skorzystanie z atrakcyjnych ofert – mówiła Barbara Warabida-Justyńska, wiceprezes marketu E.Leclerc w Kędzierzynie-Koźlu, cytowana przez portal lokalna24.pl.
W Malborku natomiast właściciel zgłosił do urzędu pracy zwolnienia grupowe i także ogłosił wyprzedaż towaru.
Sieć E.Leclerc liczy straty w Polsce
Sklepy E.Leclerc zarejestrowane są na cztery spółki. W Polsce każda z nich rejestruje poważne straty finansowe.
Przyczyną zamknięcia kolejnych dwóch sklepów są przede wszystkim niekorzystne warunki czynszowe, które jeszcze bardziej przyczyniają się do ponoszenia strat przez spółkę. W samym Poznaniu straty wyniosły 2,1 mln zł.
E.Leclerc - sieć sklepów spożywczo-przemysłowych
Sieć powstała w 1949 roku. Początkowo był to jeden niewielki dyskont otworzony przez Édouarda Leclerca. Obecnie E.Leclerc ma 515 hipermarketów i supermarketów we Francji i po kilkadziesiąt w innych krajach Europy.
Pierwszy sklep sieci E.Leclerc w Polsce został założony w 1995 roku na Warszawskim Mokotowie przez syna Édouarda Leclerca.