Jak zdobyć hotel na majówkę? Jest pewien sposób!

Jak zdobyć hotel na majówkę? Jest pewien sposób!

Na konferencji prasowej w środę ogłoszono pozytywne wieści luzowania obostrzeń w maju. Na okres majówki jednak hotele pozostają zamknięte. Zgodnie z obostrzeniami mogą się otworzyć dopiero 8 maja.

Zdjęcie Jak zdobyć hotel na majówkę? Jest pewien sposób! #1

Branża hotelarska traci dochód od roku

Jest jednak kilka sposobów na dostanie hotelu, ponieważ właściciele firm hotelarskich nie ukrywają zdenerwowania obowiązującymi obostrzeniami.

Hotele zamknięte są bowiem od roku, z krótką przerwą w okresie wakacji. Choć mają otworzyć się już 8 maja z 50% obłożeniem, to największy utarg, ten z majówki, i tak przyjdzie im koło nosa.

 - PIH (Polska Izba Hotelarzy - przyp.red.) wyjdzie w ciągu 2-3 dni (wypowiedź sprzed kilku tygodni - przyp.red.) ze specjalną ofertą dla hotelarzy, którzy będą chcieli w sposób legalny otworzyć się już na majówkę. Pomożemy hotelarzom w sposób odpowiedzialny i zgodny z prawem otworzyć się na długi weekend majowy - stwierdził Marek Łuczyński Prezes Polskiej Izby Hotelarzy w rozmowie z next.gazeta.pl

Zwrot subwencji w przypadku kontroli

Niektóre hotele otwarcie łamią przepisy i udostępniają noclegi gościom. Inne jednak starannie to ukrywają lub całkowicie zawieszają działalność, ponieważ w przypadku kontroli musiałyby oddać subwencję. 

Co więcej, Polacy w okresie majówki mają wolne. Jest więc mniejsza szansa na to, że tydzień po majówce postanowią wyjechać na weekend.

Jak zdobyć hotel na majówkę?

Zgodnie z rozporządzeniem hotele mogą przyjmować gości jedynie ze starannie wyselekcjonowanej listy zawodów. Tutaj nie ma większego pola do popisu.

Możemy jedynie liczyć na to, że hotelarz nie będzie dociekał, czy rzeczywiście nasz zawód znajduje się na liście dozwolonych do zameldowania w hotelu.

Jednak legalnie cały czas działają sanatoria! To właśnie strzał w dziesiątkę hotelarzy.

Wiele obiektów postanowiło nieco przekształcić ofertę swoich hoteli tak, aby świadczyć też na przykład masaże. Taka paramedyczna usługa uprawnia do przyjmowania gości legalnie.

Warto więc szukać ogłoszeń i hoteli, które oferują jakiekolwiek dodatkowe usługi około medyczne, typu masaż.

Wtedy nie będziemy musieli się martwić o to, że zgodnie z listą dozwolonych zwodów jesteśmy w hotelu nielegalnie.

 

Agnieszka

true

Polecane