10 błędów w makijażu, które Cię postarzają!

Agnieszka

Uroda

16.08.2016 16:24

10 błędów w makijażu, które Cię postarzają!

Dla większości kobiet makijaż jest bardzo ważną kwestią. Nic w tym dziwnego, makijaż pomaga nam uzyskać świeży wygląd, podkreślić zalety i zatuszować niedoskonałości. Niektóre z nas maja wprawę w wykonywaniu idealnego makijażu w 10 minut, inne niestety popełniają błędy, które powodują, że makijaż zamiast poprawić urodę działa wręcz odwrotnie.

Z myślą o tym przygotowaliśmy dla Was artykuł, w którym znajdziecie 10 najpopularniejszych błędów makijażowych. Zapoznaj się z naszymi radami i wprowadź je w życie.

1. Zbyt gruba warstwa podkładu.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #1

Niewłaściwa ilość i odcień podkładu uwydatnia zmarszczki i postarza twarz. Podkład jest najistotniejszą częścią całego makijażu, dlatego musi być idealnie dobrany do koloru i rodzaju skóry.

2. Zbyt dużo tuszu na dolnych rzęsach.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #2

Tusz do rzęs doskonale podkreśla oko i nadaje spojrzeniu wyrazistości. Dolne rzęsy również należy podkreślać, ale z umiarem. Zbyt dużo tuszu na dolnych rzęsach podkreśli zmarszczki dookoła oczy i spowoduje, że nasze spojrzenie straci blask.

3. Źle dobrany odcień szminki.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #3

Podkreślone usta są najlepszą bronią kobiety. Jednak źle dobrany odcień szminki może nasze usta pomniejszyć. Kobiety z wąskimi ustami powinny unikać ciemnych kolorów.

4. Ciemny cień na całej powiece.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #4

Jeśli używać ciemnych cieni do powiek, pamiętaj aby nie nakładać go na całą powiekę, a jedynie na zewnętrzny kącik oka. Dzięki temu odejmiesz sobie kilka lat i optycznie powiększysz oko.

5. Eyeliner na dolnej powiece.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #5

Eyeliner na dolnej powiece pomniejszy oko. Zamiast niego użyj kredki do oczu i delikatnie ją rozmyj.

6. Nieodpowiednie nakładanie różu.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #6

Zamiast ciemnego różu czy bronzera, zainwestuj w delikatny róż lub brzoskwiniowy odcień. Dzięki temu Twoja skóra będzie wyglądać młodo i świeżo. Pamiętaj również, aby nie nakładać różu na centralną część twarzy, a jedynie na górną część kości policzkowych. W innym wypadku makijaż doda Ci lat.

7. Zbyt intensywne brwi.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #7

Jeśli mocno przyciemniasz i powiększasz swoje brwi, Twoja twarz wygląda na zaniedbaną i dużo starszą. Wybierz delikatniejszy kolor i dokładni wyreguluj brwi.

8. Źle nałożony korektor.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #8

Przez cienie pod oczami wyglądamy na dużo starsze i zmęczone. Odpowiednio nałożony korektor działa cuda, jednak źle jego użycie działa wręcz odwrotnie.

9. Nieodpowiedni kolor konturówki do ust.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #9

Odpowiednia konturówka zapewnia naszym ustom piękny wygląd. Jednak zły odcień powoduje, że wyglądają one źle, a nawet śmiesznie. Warto zwrócić uwagę na odcień konturówki i dokładnie dobrać idealny dla siebie.

10. Zbyt duża ilość pudru.

Zdjęcie 10 błędów w makijażu, które Cię postarzają! #10

Puder pomaga nam zamaskować niedoskonałości i zmatowić skórę. Jednak zbyt duża ilość pudru, szczególnie w okolicy oczy uwydatni zmarszczki, a nasza skóra będzie wyglądać na przesuszoną.