Jak się malować w upały? Co zrobić, aby makijaż nie spłynął?

Elżbieta
Uroda
11.06.2019 21:43
Jak się malować w upały? Co zrobić, aby makijaż nie spłynął?

Makijaż to od lat nieodzowny element kobiecej stylizacji. Uwielbiamy się malować, jednak w upalne dni staje się to problematyczne i niewygodne. Czy są jakieś sposoby, by makijaż także w upał wyglądał świeżo i ładnie przez cały dzień? Mamy dla Was kilka wskazówek!

Zdjęcie Jak się malować w upały? Co zrobić, aby makijaż nie spłynął? #1

Nawodnienie skóry

Aby wyglądać świeżo i promiennie, nasza cera przede wszystkim musi być nawilżona, pamiętajmy o nawodnieniu organizmu od środka, w upał picie odpowiedniej ilości wody to podstawa.

Baza pod makijaż

Makijaż nie spłynie z twarzy, jeśli zastosujemy odpowiednią bazę, powinna być dopasowana do rodzaju naszej cery.

Wakacyjne zamienniki

Zwykły tusz, zastąp wodoodpornym – będzie się dłużej trzymał. Pod cienie do oczu użyj bazę, a podkład zamień na krem BB – jest on lżejszy i nie robi efektu maski. W wakacje warto używać rozświetlaczy i bronzerów. Twarz będzie ślicznie odbijać światło słoneczne i wyglądać promieniście.

Z czego lepiej zrezygnować?

W okresie letnim warto nosić stonowany makijaż, unikajmy ciemnych cieniów do powiek i mocnego kontrowania. Jeśli mimo wszystko lubimy się wyróżniać, warto zastosować ciemniejsze kolory na usta. W tym miejscu nie posiadamy gruczołów potowych, które reagują na ciepło, więc każda lepsza szminka wytrzyma śmiało cały dzień.

Coś permanentnego?

Żeby w ogóle nie malować rzęs, przez wakacje możemy nosić sztuczne. Rzęsy wydłużane u kosmetyczki powinny trzymać się do 4 tygodni. Henna na brwiach również może zastąpić nam kredkę czy cień do brwi, które potrafią spływać w upale. Sposoby te mają jedną główną zaletę – nie spłyną nam na basenie 😊

Zdjęcie Jak się malować w upały? Co zrobić, aby makijaż nie spłynął? #2

Odśwież się w ciągu dnia

Aby wyglądać stale świeżo, warto w ciągu dnia spryskiwać twarz mgiełką wodną bądź wodą różaną. Po spryskaniu można przypudrować strefę T.

Utrwalacze

Wiele marek, oferuje w swojej ofercie utrwalacze do makijażu, zwykle są w postaci sprayów i potrafią przedłużyć wytrzymałość naszego make-upu.

Makijaż letni ma jedną zasadę – im mniej, tym lepiej. Warto postawić na lekkie pastelowe kolory i nie przesadzać.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną