Milion Włochów w restauracjach! Długo czekali na ten moment

Milion Włochów w restauracjach! Długo czekali na ten moment

Włosi w końcu doczekali się zniesienia niektórych restrykcji. Mowa o możliwości zjedzenia posiłku w restauracji. Poluzowanie miało miejsce w poniedziałek. Spowodowało to, że ogromna ilość Włochów postanowiła wyjść wieczorem do ulubionych miejsc.

Zdjęcie Milion Włochów w restauracjach! Długo czekali na ten moment #1

Milion Włochów w restauracjach

Włoski kochają spędzać czas z innymi ludźmi przy dobrym posiłku. Nic więc dziwnego, że gdy tylko okazało się, że restauracje mogą serwować posiłki na miejscu, aż milion Włochów wyszło z domów właśnie w celu zjedzenia kolacji na zewnątrz.

Obostrzenia zostały poluzowane w prawie wszystkich regionach Włoch. W strefie żółtej otworzono około 140 tysięcy lokali.

 

To jednak jest wystarczające poluzowanie dla branży gastronomicznej i części we Włoszech

Okazuje się bowiem, że posiłek można zjeść tylko w restauracjach, które serwują je w ogródku gastronomicznym na zewnątrz. 

Jeszcze większym problemem dla restauratorów jest wciąż obowiązująca godzina policyjna. Restauracje muszą więc kończyć serwowanie posiłków o godzinie 22. 

Naciski na zmianę tej decyzji są duże. W połowie maja będzie więc ona konsultowana przez rząd.

Spadek zachorowań we Włoszech

Włochy wziąż notują zadowalające spadki zachorowań na COVID-19. Jak podało ministerstwo zdrowia, ostatniej doby na COVID-19 zmarły 373 osoby i wykryto 10 tys. 404 nowe zakażenia. Przeprowadzono 302 tys. testów.

Nie zmienia to jednak faktu, że liczba zmarłych zbliża się do 120 tys. i jest najwyższa w UE.

Kiedy restauracje otworzą się w Polsce?

Według nieoficjalnych doniesień ministrów i rządowych polityków, ma to nastąpić w drugiej połowie maja. Nie ma jednak żadnej pewności, czy tak się właśnie stanie. 

Dziś jednak (28.04.21) ma odbyć się kolejna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w sprawie zmian w obostrzeniach.

“O 10:15 odbędzie się konferencja prasowa premiera @MorawieckiM oraz ministra zdrowia @a_niedzielski dotycząca zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały w maju.” - pisze rzecznik rządu Piotr Muller na Twitterze. 

Będziemy o niej informować na bieżąco. 

Agnieszka

true

Polecane