8 najczęstszych błędów popełnianych podczas golenia

8 najczęstszych błędów popełnianych podczas golenia

Lubisz mieć jedwabiście gładką skórę, jednak po goleniu często zmagasz się z podrażnieniami? Być może popełniasz pewne błędy. Poznaj sposoby na to, jak zapobiegać nieprzyjemnym dolegliwościom skórnym. Co zrobić, by golenie stało się przyjemniejsze?

Te błędy najczęściej popełniamy podczas golenia

Złe przygotowanie skóry

Często popełnianym błędem jest złe przygotowanie skóry przed goleniem. Jeśli masz problem z podrażnieniami i krostkami, przed goleniem warto wykonać peeling. Zabieg ten zapobiegnie zacięciom i wrastaniu włosków w skórę. Możesz też rozszerzyć pory skóry, polewając nogi ciepłą wodą.

Tępa maszynka

Tępe ostrze maszynki bardzo utrudnia golenie i zwiększa ryzyko skaleczeń skóry. Jeśli używasz jednorazowej maszynki, wymieniaj ją na nową, co najmniej co tydzień. Pamiętaj by po każdym ruchu opłukać maszynkę z włosów pod bieżącą wodą. Dzięki temu ostrze pozostanie czyste.

Zły kierunek golenia

Golenie się w złym kierunku jest często popełniamy błędem. Najbezpieczniejszym sposobem jest golenie się z włosem, czyli zgodnie z kierunkiem ich wzrastania.

Zdjęcie 8 najczęstszych błędów popełnianych podczas golenia #1

Zły kąt golenia

Nieprawidłowy kąt golenia także może prowadzić do zranień i podrażnień skóry. Zawsze trzymaj maszynkę pod kątem 30 stopni. To zapewni szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze golenie.

Zbyt duży nacisk na skórę

Dokładne golenie nie zależy od siły nacisku ostrza na skórę, a od precyzji. Podczas golenia dociskaj maszynkę do skóry tak, aby ta pozostawała napięta. Nie rób tego za mocno, bo wtedy się łatwo skaleczysz. Silny nacisk i tak nie zwiększy efektywności golenia

Golenie na sucho

Postaraj się nie golić skóry na sucho, ponieważ w ten sposób możesz ją łatwo podrapać i podrażnić maszynką. Zawsze smaruj się odpowiednim produktem do golenia: pianką, żelem, a nawet zwykłym mydłem. Każdy kosmetyk, który zapewni dobry poślizg maszynce, będzie odpowiedni.

Zdjęcie 8 najczęstszych błędów popełnianych podczas golenia #2

Za dużo przejść maszynką

Golenie się po kilka razy w jednym miejscu może powodować więcej podrażnień. Duża ilość powtórzonych przejść maszynki w jedynym miejscu może uszkodzić skórę. Staraj się wykonywać pojedyncze, długie, posuwiste ruchy maszynką.

Za gorąca woda po goleniu

Polewanie się gorącą wodą tuż po goleniu, nie jest dobrym pomysłem. Zwiększasz w ten sposób ryzyko wystąpienia stanu zapalnego. Gdy ogolisz nogi, opłucz je chłodną wodą, zamkniesz w ten sposób pory skóry.

Zdjęcie 8 najczęstszych błędów popełnianych podczas golenia #3
Patrycja

Polecane