Śluz ze ślimaka jest wykorzystywany w produkcji kosmetyków. Ma wiele cennych właściwości: przyspiesza gojenie się ran, działa przeciwzmarszczkowo, usuwa blizny i ujędrnia skórę. Poznaj niesamowite właściwości kremu ze śluzem ze ślimaka. Czy masz go w swojej kosmetyczce?
Cenne składniki kremu
Do produkcji kremów wykorzystuje się gatunek brunatnego ślimaka ogrodowego (Helix Aspersa Muller). Głównym składnikiem kremów ze śluzem ślimaka jest kryptozyna, substancja wytwarzana przez tego mięczaka. Jego śluz ma wiele pielęgnacyjnych właściwości. Zawiera elastynę, kolagen, kwas glikolowy i alantoinę. Jest też źródłem witamin A,E i C, cennych białek i naturalnych antybiotyków.
Zastosowanie kremów ze śluzem ze ślimaka
Krem ze śluzem ślimaka warto stosować na problemy skórne, takie jak trądzik i zaskórniki. Dzięki jego właściwościom przeciwbakteryjnym, przyspiesza gojenie się ran i podrażnień. Usuwa blizny, rozstępy i cellulit, ujędrnia i uelastycznia skórę. Zmniejsza przebarwienia, niweluje plamy pigmentacyjne i rozjaśnia cerę. Nawilża skórę, łagodzi podrażnienia i stany zapalne. Redukuje i wygładza zmarszczki, zapobiega powstawaniu nowych. Nadaje się do pielęgnacji każdego typu cery, mogą stosować go także alergicy.
Popularność kremów ze śluzem ze ślimaka
Kosmetyki ze śluzem ze ślimaka znane były już w starożytnej Grecji, ale głównie stosowano je w azjatyckiej pielęgnacji skóry. Popularność zdobyły w latach 80. XX wieku, kiedy chilijski lekarz, Fernando Bascunan Ygualt, zbadał właściwości śluzu ze ślimaka i zaczęto wykorzystywać go w masowej produkcji kosmetyków. Obecnie kosmetyki ze śluzem ze ślimaka są popularne na całym świecie. Stosuje się je jako kremy do twarzy, serum po oczy i maść na skórę.
Ile kosztuje krem ze śluzem ze ślimaka?
Krem ze śluzem ze ślimaka nie jest tanim kosmetykiem. Za 50 ml słoiczek trzeba zapłacić między 50 zł a 200 zł. Kupując taki krem, sprawdź ilość śluzu w składzie oraz, czy nie zawiera barwników, parabenów i substancji zapachowych.