Jak wybrać dobrą kiełbasę na grilla? Poznaj najważniejsze zasady

Jak wybrać dobrą kiełbasę na grilla? Poznaj najważniejsze zasady

Kiełbasa to produkt, po który chętnie sięgamy. Poznaj kilka rad, jak kupić najlepszą i smaczną kiełbasę.

1) Nie może mieć za dużo wody

Dobra kiełbasa to taka, która ma w sobie niewiele wody. Przed zakupem sprawdź więc jakie ma proporcję. Jeśli możesz, to sama naciśnij palcem kiełbasę. Jeśli ślad po palcu utrzymuje się na niej długo, to oznacza, że ma ona w sobie dużo wody. Wybierz wtedy inną, jeśli masz taką możliwość. Jeśli już taką zakupiłaś, to pamiętaj, aby następnym razem już jej nie kupować.

2) Czytaj skład

Podczas kupowania pakowanej kiełbasy powinnaś przeczytać jej skład. Najlepiej, aby było w niej jak najwięcej mięsa, a nie "zapychaczy" czy konserwantów. W kiełbasie może znaleźć się wiele innych produktów, które po zmieleniu mogą  przypominać kiełbasę, ale nie są one odpowiednie dla twojego organizmu.

Zdjęcie Jak wybrać dobrą kiełbasę na grilla? Poznaj najważniejsze zasady #1

3) Kiełbasy już zapakowane 

Kiełbasę możesz kupić zarówno w sklepie wędliniarskim, jak i w markecie. Te z marketu są zazwyczaj już zapakowane i nie jest to nic złego. Na opakowaniu masz bowiem podany skład i datę do spożycia, więc wiesz, co kupujesz. Nie kupisz więc nic nieświadomie, ponieważ przed zakupem masz możliwość przeczytania jej składu.

4) "Zbita" kiełbasa

Kiełbasa nie powinna być też za bardzo zbita, a po jej przekrojeniu, powinna się "rozwarstwiać". Jeśli kiełbasa ma jednolitą konsystencję, to znak, że jest to raczej wyrób kiełbasopodobny i w swoim składzie może mieć różne składniki, nie koniecznie mięsne. Czytanie składu przed jej zakupem jest więc bardzo ważne

5) Cena 

Kupując kiełbasę, patrzysz nie tylko na jej skład, ale również i na cenę. Czasami warto jednak kupić trochę droższą kiełbasę, która naprawdę pochodzi z mięsa. Za 15 zł\kg raczej ciężko jest zrobić dobrą kiełbasę. Lepiej kup trochę droższą i lepszą kiełbasę niż dużo i tanio. Twój żołądek na pewno odczuje różnicę.

Zdjęcie Jak wybrać dobrą kiełbasę na grilla? Poznaj najważniejsze zasady #2

6) Popularność to nie zawsze oznaka jakości

Czasami kupujesz produkty, które są często reklamowane. Od dawna wiadomo, że dobra reklama jest dźwignią handlu. Produkty, które są często reklamowane, nie zawsze są dobre. Przed zakupem lepiej przeczytaj skład i nie kieruj się marką.

Katarzyna