Jedzenie na wynos - 10 trików, które musisz znać!

Jedzenie na wynos - 10 trików, które musisz znać!

Coraz więcej osób korzysta z możliwości zamawiania jedzenia na wynos przez aplikacje. Jak robić to z głową i mądrze? Podpowiadamy!

Zdjęcie Jedzenie na wynos - 10 trików #1

Jedzenie na wynos 

Coraz więcej restauracji oferuje możliwość dowozu zamówienia do domu. Dzięki temu, że restauracje są obecnie zamknięte, taki sposób dotarcia do klienta jest jak najbardziej odpowiedni. Dzięki temu mu możemy zjeść nasz ulubiony posiłek, a restauracje zarabiają w tym trudnym czasie. Poznajcie kilka trików, dzięki którym zamawianie jedzenia przez Internet będzie szybsze oraz w niektórych przypadkach tańsze

1) Pojemniki jako talerze

Wiele pojemników, w których przywożone jest nam jedzenie, bardzo dobrze się sprawdzą jako talerze. Nie musimy wyjmować posiłku z pojemnika i kłaść go na talerz, tylko zjeść prosto z niego. Dzięki temu będziemy mieli mniej naczyń do zmywania.

2) Darmowa dostawa

W niektórych aplikacjach mamy również możliwość skorzystania z darmowej dostawy, jeśli nasze zakupy przekroczą pewną kwotę. Warto więc sprawdzić, jaka jest kwota graniczna i zamówić jedzenie, może czasami nawet więcej niż potrzeba, dzięki czemu zapłacimy faktycznie za posiłek, a nie dostawę.

Zdjęcie Jedzenie na wynos - 10 trików #2

3) Podgrzej, nie wyrzucaj

Czasami zdarza się, że zamówimy więcej jedzenia, niż jesteśmy w stanie zjeść. Nic nie szkodzi, ponieważ możemy podgrzać resztę później i zjeść. Należy jednak pamiętać, aby w odpowiedni sposób podgrzewać dane posiłki. Dania z makaronem najlepiej jest podsmażyć, a do dań z ryżem dodać trochę wody. Pizza natomiast będzie pyszna, jeśli włożymy ją do piekarnika, a obok postawimy miseczkę z wodą.

4) Różne rabaty

Coraz więcej aplikacji oferuje rabaty dla nowych klientów lub "stałych" bywalców. Rabat może być w formie dowozu gratisu, zniżki czy darmowych dodatkach. Przed złożeniem zamówienia przez daną aplikację po raz pierwszy, możecie sprawdzić, czy nie oferuje ona jakichś rabatów.

5) Informacje dla dostawcy

Dotarcie kierowcy pod wskazany adres czasami się wydłuża, jeśli nie zastawimy mu odpowiednich informacji, jak do nas dojechać. Podczas zamówienia w rubryce "dodatkowe uwagi" można istotne informacje tj. gdzie znajduje się wejście do budynku lub gdzie można najbliżej zaparkować. To usprawni cały proces i dzięki temu dostawca szybciej dostarczy nam jedzenie.

6)  Bez frytek

Frytki najlepiej smakują zaraz po wyciągnięciu z gorącego tłuszczu. Są wtedy chrupiące i miękkie. Zamawiając frytki w dostawie, na pewno podczas podróży stracą już na jakości, a do nas dotrą zimne i nieapetyczne. Warto więc, zamiast frytek wybrać sałatkę lub dodatkową porcję potrawy.

7)  Korzystaj z kilku aplikacji

Restauracje mogą współpracować z różnymi aplikacjami do zamawiania jedzenia. Aplikacje natomiast mogą oferować różne zniżki czy gratisy. Jeśli mamy taką możliwość to porównajmy oferty od różnych dostawców, dzięki czemu możemy zaoszczędzić lub znaleźć lepszą ofertę.

Zdjęcie Jedzenie na wynos - 10 trików #3

8) Sosy

Często zdarza się, że po skończonym posiłku zostają nam sosy, które były dodane do zamówienia. Nie warto ich wyrzucać, bo mogą być dodatkiem do innego dania na drugi dzień, ponieważ nie stracą tak szybko swojego smaku.

9) Promocje

Niektóre restauracje co jakiś czas oferują różne promocje. Warto śledzić takie informacje, żeby zbędnie nie przepłacić lub otrzymać coś gratis.

10) Odbiór osobisty

Jedzenie możemy również zamówić, ale odebrać je osobiście, jeśli nie mamy daleko do lokalu. Zamiast składać takie zamówienie przez aplikację, lepiej zadzwonić do restauracji i zamówić. Aplikacje bowiem często pobierają prowizję od sprzedaży, a więc taki sposób zamawiania jest trochę droższy.

Katarzyna

true

Polecane