Używasz płynu do naczyń? Musisz to wiedzieć!

Używasz płynu do naczyń? Musisz to wiedzieć!

Płyn do mycia naczyń ma wręcz wszechstronne zastosowanie, jednak nie nadaje się do wszystkiego. Do czego nie powinnaś go używać? Podpowiadamy!

Zdjęcie Używasz płynu do naczyń? Musisz to wiedzieć! #1

Wszechstronne zastosowanie

Płyn do mycia naczyń ma właściwości czyszczące i można go używać do czyszczenia wielu przedmiotów. Ma dość spore zastosowanie, jednak nie nadaje do wszystkiego. Jego użycie może w niektórych przypadkach przynieść więcej szkody niż pożytku. Poznaj sytuacje, w których nie powinnaś czyścić płynem do mycia naczyń wybranych przedmiotów.

1)  Zmywarka

Myjesz ręcznie naczynia za pomocą płynu do naczyń, więc czemu nie dodać go do zmywarki, gdy np. zabraknie tabletek. A no dlatego, że powstanie wtedy bardzo dużo piany, która najprawdopodobniej wyleje się ze zmywarki i zaleje ci całą kuchnię.

Zdjęcie Używasz płynu do naczyń? Musisz to wiedzieć! #2

2) Kawiarka

Wydawać by się mogło, że skoro myjesz płynem do naczyń brudne naczynia, to do mycia kawiarki również się sprawdzi. Nic jednak bardziej mylnego. Nie powinnaś używać płynu do mycia naczyń do czyszczenia kawiarki, ponieważ może on dostać się do trudno dostępnych miejsc, przez co zaparzona kawa będzie miała mydlany posmak i trudno będzie go usunąć. Płyn do mycia naczyń to substancja czyszcząca, więc zawiera w sobie środki chemiczne, które mogą zniszczyć niektóre części kawiarki.

3) Włosy

Płyn do naczyń świetnie radzi sobie z tłustymi plamami na talerzach więc czemu nie użyć, go do mycia przetłuszczających się włosów? Dlatego, że taki zabieg może i usunie z włosów brud i łój, ale dodatkowo je bardzo mocno wysuszy oraz podrażni skórę głowy. Po takim zabiegu skóra może się łuszczyć i możesz mieć nawroty łupieżu.

4) Pralka

Kilka kropel płynu do naczyń jest w stanie poradzić sobie z plamami na ubraniach. O ile pierzesz takie ubranie ręcznie, dodajesz odrobinę płynu i dokładnie go płuczesz, to jest okej. Nie powinno się jednak dodawać płynu do naczyń do pralki, ponieważ efekt będzie taki sam jak w przypadku zmywarki. Powstanie tak duża ilość piany, że wyleje się ona z pralki i przysporzy ci tylko dodatkowej pracy.

Zdjęcie Używasz płynu do naczyń? Musisz to wiedzieć! #3

5)  Rośliny domowe

Podobno płyn do naczyń ma właściwości owadobójcze, dlatego warto myć nim liście roślin. W Internecie można natknąć się na taką informację, jednak dla dobra swojej rośliny nie korzystaj z tego triku. Płyn ma w swoim składzie związki chemiczne, które raczej zaszkodzą roślinie, a nie jej pomogą.

6) Skórzane ubrania i dodatki

Produktów ze skóry również nie powinnaś czyścić za pomocą płynu do mycia naczyń. Materiał ten jest bowiem bardzo delikatny, a zawarte w płynie środki chemiczne mogą go zniszczyć. Staraj się więc czyścić skórzane ubrania czy buty za pomocą innych, specjalnie przeznaczonych do tego środków.

Zdjęcie Używasz płynu do naczyń? Musisz to wiedzieć! #4

7)  Owoce i warzywa

Myć nie powinnaś również owoców i warzyw w płynie. Może i usunie on z bakterie i zanieczyszczenia, ale zostawi powłokę środków chemicznych, które po dostaniu się do żołądka mogą go podrażnić. Dodatkowo możesz się też nabawić problemów żołądkowo-jelitowych.

8) Drewniane podłogi

Płynu do mycia naczyń nie powinnaś też używać do mycia podłóg z twardego drewna. Zostawi on tylko brzydkie smugi oraz je porysuje, jeśli na podłodze będzie piasek czy inne drobinki. Najlepiej na początku zmieć z nich zabrudzenia, a później umyj je za pomocą czystej wody.

Katarzyna

true

Polecane