Co zrobić z suknią ślubną po weselu?

Patrycja

Newsy

08.04.2021 17:51

Co zrobić z suknią ślubną po weselu?

Wybór sukni ślubnej to jedna z najważniejszych rzeczy, jakie stoją przed każdą panną młodą. Zwykle poświęcają na to mnóstwo czasu i energii, by znaleźć wymarzoną kreację na ten wyjątkowy dzień. Niewiele osób zastanawia się jednak, co zrobić z suknią już po weselu. Sprawdź nasze propozycje!

Zdjęcie Co zrobić z suknią ślubną po weselu? #1

Co zrobić z suknią ślubną po weselu?

Po weselu suknia ślubna zazwyczaj ląduje w szafie. Część panien młodych decyduje się na to, by ją sprzedać. Inne z kolei postanawiają zostawić ją sobie na pamiątkę lub w przyszłości przekazać swojej córce. Jeśli jeszcze nie zdecydowałaś, poznaj nasze propozycje na to, co zrobić z suknią ślubną po weselu.

Co dalej z suknią ślubną? Sprawdź nasze propozycje!

Sprzedaj od razu po weselu

Nie zwlekaj ze sprzedażą sukni ślubnej. Najlepiej zrobić to od razu po weselu, ponieważ moda zmienia się co sezon. Możesz wystawić ją w stacjonarnym komisie, na portalach ogłoszeniowych lub Facebooku. Opisz dokładnie jej wymiary i wykorzystaj zdjęcia od profesjonalnego fotografa z wesela, na których widać suknię z różnych stron.

Ubierz jeszcze raz

Jeśli szkoda Ci sprzedać sukni i jesteś z nią emocjonalnie związana, możesz ubrać ją ponownie w przyszłości. Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie przyjęcia na pierwszą lub jak wolisz, nawet 10. rocznicę ślubu, czy odnowienie przysięgi małżeńskiej. To doskonała okazja do tego, by włożyć ją na siebie kolejny raz.

Zdjęcie Co zrobić z suknią ślubną po weselu? #2

Oddaj córce

Swoją suknię możesz przechować i po latach oddać swojej córce lub bliskiej Ci osobie. Często zdarza się, że córki idą do ślubu w sukniach swoich mam lub babć. To będzie dla was piękny i bardzo wzruszający moment.

Oddaj na cele charytatywne

Jeśli chcesz dać swojej sukni drugie życie, a jednocześnie nie liczysz na zwrot pieniędzy za nią, możesz oddać ją na cele charytatywne. Warto wystawić ją do wylicytowania Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy lub innej fundacji. To będzie piękny gest.

Zdjęcie Co zrobić z suknią ślubną po weselu? #3

Przerób na coś innego

Możesz dać się ponieść fantazji i przerobić suknię na coś innego. Jeśli masz zdolności krawieckie możesz ją pociąć, przeszyć lub zafarbować i stworzyć z niej inną kreację, która ubierzesz na jakąś specjalną okazję.

Możesz odpruć z niej zdobienia, cyrkonie, kamyczki, perełki i koronki i zrobić z nich biżuterię. Tkaninę możesz wykorzystać na dekoracyjne poduszki, serwetki lub obrusy do ozdoby domu. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia!