To, po której stronie łóżka śpisz wiele o Tobie mówi!

Patrycja
Związki
18.01.2021 13:34
To, po której stronie łóżka śpisz wiele o Tobie mówi!

Sposób w jaki śpisz, wiele o Tobie mówi! Nie tylko pozycja snu, ułożenie ciała, czy odległość od drugiej osoby, ale także strona po której śpimy ma znaczenie. Sprawdź, co to oznacza!

Zdjęcie To, po której stronie łóżka śpisz wiele o Tobie mówi! #1

Okazuje się, że strona po której śpimy w naszych łóżkach ma znaczenie. Wpływa na ogólny stan zdrowia, samopoczucie, a nawet może świadczyć o pewnych cechach naszego charakteru!

Pozycja po stronie łóżka a osobowość

Jak podaje serwis internetowy popularne.pl, badania przeprowadzone w Wielkie Brytanii przez firmę produkującą łóżka Sealy UK, na 1000 ochotników, wykazały ciekawe zależności. Okazuje się, że osoby śpiące po lewej stronie łóżka częściej budzą się wyspane, maja lepszy nastrój i samopoczucie.

Strona łóżka ma znaczenie

Lewostronni optymiści

Badanie pokazuje, że preferowana strona łóżka może wpływać na pewne cechy twojej osobowości. Osoby śpiące po lewej stronie są większymi optymistami, lepiej radzą sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami. Są szczęśliwsze, bardziej otwarte i pozytywnie nastawione do życia. Budzą się bardziej wypoczęte i w lepszym nastroju. Mają większe grono znajomych i są bardziej zadowoleni ze swojej pracy. Co ciekawe, serwis internetowy Onet.pl podaje, że jedna na dziesięć par "walczy" o miejsce po lewej stronie łóżka, uważając że jest lepsze.

Prawostronni pesymiści

Z kolei osoby śpiące po prawej stronie są większymi pesymistami, często okazują niezadowolenie i zniecierpliwienie. Budzą się niewyspani, w gorszym nastroju. Gorzej radzą sobie ze stresem i obciążeniami psychicznymi. Częściej bywają niezadowoleni ze swojej pracy i mają mniejsze grono przyjaciół. Zatem powiedzenie ze ktoś wstał z łóżka lewą nogą znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości!

Zdjęcie To, po której stronie łóżka śpisz wiele o Tobie mówi! #2

Co jeszcze mówi o Tobie pozycja snu?

Brytyjski specjalista od snu Chris Idzikowski zauważa, że osoby które wybierają podczas snu pozycję na boku są bardziej wrażliwie, emocjonalne i podatne na zranienia. Co ciekawe to najpopularniejsza pozycja, wybierana przez ponad 50% osób na świecie. Przypomina pozycję embrionalna w której się urodziliśmy i którą przybieramy w chwilach zagrożenia. Z kolei 15% populacji śpi na plecach, co może oznaczać racjonalną, praktyczną swobodną osobowość. 7% ludzi wybiera pozycję na brzuchu, która może świadczyć o tym, że są delikatnymi, wrażliwymi marzycielami.

Pozycja snu a związek

To jaką pozycję podczas snu wybieramy ma także związek z kondycją naszego związku. Psycholog Richard Wiseman z University of Hertfordshire w Wielkiej Brytanii, zbadał pozycję snu u ponad 1000 par. Okazało się, że ponad 86% uczestników, która podczas snu utrzymywała dystans od partnera nie większy niż 3 cm, określała swoje związki jako szczęśliwe i udane.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną