Nowy program Biedronki "500 plus". Dowiedz się o co chodzi

Patrycja

Newsy

21.03.2021 22:07

Nowy program Biedronki "500 plus". Dowiedz się o co chodzi

Popularna sieć sklepów Biedronka wprowadza nowy program dla pracowników. W ramach programu „Rodzinne wsparcie na plus”, sieć rozda do 500 złotych w ramach pomocy dla dzieci swoich pracowników. Dowiedz się więcej na temat nowej akcji.

Zdjęcie Nowy program Biedronki "500 plus". Dowiedz się o co chodzi #1

Nowy program Biedronki "500 plus”

Biedronka w ramach programu „Rodzinne wsparcie na plus”, rozda nawet do 500 złotych, jako wsparcie dla dzieci pracowników. Kwota wsparcia będzie uzależniona od dochodów pracownika i wyniesie od 380 do 500 zł. Czy wszystkie rodziny otrzymają dodatkowe środki?

Kto otrzyma dodatkowe pieniądze?

Nie wszystkie rodziny otrzymają dodatkowe środki. Świadczenie 500 plus otrzymają pracownicy, którzy posiadają minimum czworo dzieci. W przeciwieństwie do rządowego programu dzieci nie muszą być dorosłe. Przedział wiekowy w tym wypadku wynosi 0-26 lat. Osoba powyżej 18 roku życia otrzyma wsparcie, tylko jeśli kontynuuje naukę.

Zdjęcie Nowy program Biedronki "500 plus". Dowiedz się o co chodzi #2

W jaki sposób będzie wypłacane 500 plus?

Środki nie będą wypłacane w gotówce, a w formie zasilenia karty przedpłaconej. Będzie można wykorzystać je na zakupy w sieci sklepów Biedronka oraz w drogeriach Hebe.

Kiedy będzie wypłacone świadczenie?

Pracownicy otrzymają dodatkowe środki do końca marca. Już przed świętami Wielkanocnymi ich karty przedpłacone zostaną zasilone kwotą, nawet do 500 złotych.

Wsparcie dla pracowników Biedronki

Jak mówią przedstawiciele Biedronki, w okresie wielkanocnym, finansowe wsparcie szczególnie przyda się wielodzietnym rodzinom. Programem zostanie objętych około 800 rodzin pracowników sieci sklepów Biedronka.

Zdjęcie Nowy program Biedronki "500 plus". Dowiedz się o co chodzi #3

To nie pierwsza taka akcja

To nie pierwsza taka akcja zorganizowana przez sieć Biedronka, jako wsparcie dla pracowników. W 2020 roku sieć przeznaczyła ponad 46 milionów złotych na doładowanie kart przedpłaconych dla pracowników.

Poza tym zorganizowano 140 tysięcy paczek świątecznych, 4 tysiące wyprawek dla nowonarodzonych dzieci oraz 3 tysiące wyprawek szkolnych.

Nie tylko Biedronka pomaga pracownikom

Biedronka to nie jedyna sieć supermarketów, która wspiera pracowników dodatkowymi środkami. Także Lidl oferuje wszystkim pracownikom zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę przynajmniej od pół roku, bez względu na zajmowane stanowisko, bon w wysokości 300 złotych.

Natomiast pracownicy z krótszym stażem otrzymają bony o wartości 150 złotych. Bony trzymają nie tylko ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne, ale jako podziękowanie za zaangażowanie i ciężką pracę w okresie pandemii koronawirusa.