Foteliki do 36 kg – poznaj przykładowe modele

Agnieszka

Dom

25.02.2021 14:59

Foteliki do 36 kg – poznaj przykładowe modele

Fotelik samochodowy ma gwarantować naszemu dziecku bezpieczeństwo podczas jazdy. Oznacza to, że przed zakupem musimy dobrze przyjrzeć się parametrom poszczególnych modeli. Jeżeli nasze dziecko nie jest już niemowlakiem i szukamy czegoś na dłużej, sprawdźmy foteliki, z których można korzystać do 36 kg.

Polskie prawo mówi o tym, że z fotelika samochodowego powinny korzystać wszystkie dzieci poniżej 150 cm wzrostu. Są od tego wyjątki, ale zanim zdecydujemy się na jazdę bez fotelika, lepiej wczytajmy się w przepisy. Nie zmienia to faktu, że fotelik będzie z nami bardzo długo. Musimy zatem wybrać taki model, który będzie wytrzymały i będzie można go dopasowywać do wieku dziecka. Dziecko ma być bezpieczne, ale jednocześnie musi mu być wygodnie i nic nie może go uciskać. Na rynku zdarzają się foteliki do 50 kg, ale jest ich mało. Znacznie częściej dostępne są foteliki samochodowe 15-36 kg, więc przyjrzyjmy się kilku często kupowanym modelom z tej kategorii.

BESAFE iZi FLEX S FIX

Fotelik mocuje się przodem do kierunku jazdy. Posiada prowadnice pasa, ochronę boczną SIP, montaż na pas i isofix. Ma też regulowane oparcie i zagłówek. Ponadto fotelik jest lekki, wyposażono go w uchwyt do przenoszenia i wykonano go z atestowanych materiałów. Produkty BeSafe uważa się za jedne z najbezpieczniejszych spośród tych, które są dostępne na rynku.

KIDDY CRUISERFIX 3

Popularnością cieszy się także fotelik KIDDY. Podobnie jak poprzedni model, fotelik samochodowy ustawia się w kierunku jazdy. Montuje się go pasami lub poprzez isofix. Można łatwo regulować wysokość i szerokość fotelika, więc da się go dopasować do wymagań dziecka. Na komfort wpływa podnóżek, który również ustawia się wedle potrzeb. W okolicy ramion i głowy znajduje się materiał, w którym wykorzystano technologię Honey Comb 2. Foteliki tego producenta są w wielu wariantach kolorystycznych, w tym w energetycznych i wesołych odcieniach.

MAXI COSI RODIFIX AIRPROTECT

Firmy Maxi Cosi nie trzeba przedstawiać rodzicom, a jej produkty są znane od lat. Ten model fotelika zaleca się dla dzieci, które skończyły 3 lata. Tak jak poprzednie montuje się go w zgodzie z kierunkiem jazdy. Prowadnice pasa są zintegrowane z zagłówkiem, dzięki czemu pasy dobrze przytrzymują dziecko. Technologia AirProtect chroni szyję i głowę. Tapicerkę można zdemontować i czyścić. Siedzisko i zagłówek są do regulacji, można też pochylać oparcie w dwóch pozycjach – do siedzenia i do odpoczynku.

BRITAX ROMER KIDFIX 2 S

Przeglądając foteliki, warto zwrócić uwagę na to, co oferuje marka Britax Romer. Przykładowy model sprawdzi się dla dzieci między 3. a 12. rokiem życia. Oparcie ma kształt litery V i daje dziecku dużo swobody podczas jazdy. Kiedy dziecko będzie miało 135 cm wzrostu, można zdemontować oparcie. Między nogami jest dodatkowy zaczep na przeprowadzenie pasów. Tapicerkę łatwo zdjąć i wyczyścić, przez co fotelik dłużej będzie wyglądać jak nowy. Ponadto ten model możemy kupić w kilku wersjach kolorystycznych.