Czym można zastąpić nabłyszczacz do zmywarki? Podpowiadamy!

Czym można zastąpić nabłyszczacz do zmywarki? Podpowiadamy!

Dziś w prawie każdej kuchni można spotkać zmywarkę. Czym można zastąpić nabłyszczacz do zmywarki? Podpowiadamy!

Zdjęcie Czym można zastąpić nabłyszczacz do zmywarki? Podpowiadamy! #1

Zmywarka do nie luksus 

Zmywarka nie jest już sprzętem luksusowym, a podstawowym wyposażeniem kuchni. Sprzęt ten jest w stanie zaoszczędzić nam sporo czasu, który spędzalibyśmy na zmywaniu brudnych naczyń.

Tak jak przy ręcznym zmywaniu używamy płynu do mycia naczyń, tak i do zmywarki potrzebne są odpowiednie środki czyszczące. Mając w domu zmywarkę, potrzebujemy już większej ilości środków myjących, niż w przypadku zmywania ręcznego.

Nie wystarczy tylko płyn do mycia naczyń. Potrzeba zakupić myjący płyn do zmywarek, nabłyszczacz, tabletki i kapsułki, proszek, sól oraz odświeżacz. Lista środków, którymi pokrywamy pośrednio nasze naczynia jest, jak widać dość spora.

Domowe środki 

Istnieją jednak inne sposoby na czyszczenie a dokładniej nabłyszczanie naczyń po umyciu przed zmywarkę. Wcale nie potrzeba do tego chemicznych środków, które nie wpływają pozytywnie na nasz organizm.

Z talerzy czy kubków pijemy bezpośrednio, więc niektóre związki chemiczne mogą przedostawać się na naszego organizmu bezpośrednio z nich. Czym nabłyszczyć więc naczynia w zmywarce? Podpowiadamy!

Domowy sposób na nabłyszczanie

Aby naczynia były błyszczące zamiast nabłyszczacza, który zawiera w sobie spore ilości chemicznych związków, można zastosować ocet spirytusowy. Ma on  właściwości nabłyszczające i jest o wiele mniej szkodliwy dla zdrowia i środowiska.

Właściwości te ma jednak tylko ocet spirytusowy i żaden inny. Zamiast nabłyszczacza, wystarczy wlać go do odpowiedniej komory w zmywarce i cieszyć się pięknymi naczyniami. Pomimo swojego ostrego zapachu nie będzie go jednak czuć na umytych naczyniach, ponieważ są one myte w wysokiej temperaturze wody.

Zdjęcie Czym można zastąpić nabłyszczacz do zmywarki? Podpowiadamy! #2

Na brzydki zapach

Po kilku cyklach mycia ze zmywarki może wydobywać się brzydki zapach, który zazwyczaj pochodzi z resztek jedzenia, które znajdują się w zmywarce. Na takie problemy zazwyczaj kupujemy sklepowe zawieszki do zmywarki.

Można je jednak zamienić na świeżą skórkę z cytryny, która również rozwiąże ten problem. Wystarczy, że jej kawałek umieścimy w zmywarce np. nabitą na widelec. Dodatkowo taki sposób jest bardziej ekologiczny oraz ekonomiczny.

Zdjęcie Czym można zastąpić nabłyszczacz do zmywarki? Podpowiadamy! #3

Zaległy osad

Gdy mamy do czynienia z twardą wodą w kranie to odbija się to również na zmywarce, która pracuje głównie wodą. Osad czy kamień osadza się na elementach zmywarki i może dopuścić do ich zepsucia.

Od czasu do czasu warto wlać do zmywarki szklankę octu i włączyć program z najwyższą temperaturą. Dzięki temu usuniemy zalegający osad, a zmywarka będzie efektywniej pracować.

Katarzyna

true

Polecane