Tani i gotowy dom z AliExpress? Poznaj domy modułowe

Tani i gotowy dom z AliExpress? Poznaj domy modułowe

Domy w częściach do złożenia? Okazuje się, że to możliwe. Na ten pomysł wpadła jedna z tureckich firm - Prefsan. Swoje domu sprzedaje za pomocą AliExpress już za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak to działa?

Zdjęcie Tani i gotowy dom z AliExpress? Poznaj domy modułowe #1

Turecka firma Prefsan za pomocą chińskiego serwisu sprzedaje domy. Są one w stanie dotrzeć do Polski nawet w ciągu 15 dni! Wszystko dzięki temu, że dom przychodzi do zamawiającego w mniejszych, ale gotowych częściach.

Dom z AliExpress musimy jednak na miejscu złożyć. Niezbędna jest więc do tego wyspecjalizowana ekipa budowlana.

Kusząca cena

Choć turecki producent oferuje budowę nawet dużej willi, na stronie serwisu czytamy, że wyprzedają się głównie mniejsze domki. Za dom modułowy o powierzchni 65 metrów kwadratowych, posiadający salon, dwie sypialnie, kuchnię i dwie łazienki można kupić już za 56 tysięcy złotych.

Do tego musimy doliczyć wysyłkę, która nie jest darmowa. Jednak przy tej kwocie domu stanowi ona jedynie ułamek, bo kosztuje około 2 tysięcy złotych.

Wiarygodność firmy i serwisu

Wiele osób ma jednak obawy przed wydaniem kilkudziesięciu złotych oszczędności na dom, który może okazać się wadliwy pod wieloma względami. Okazuje się bowiem, że nie da się znaleźć recenzji na temat tych domów i samego producenta.

Co więcej, podłączenie w Polsce wszystkich instalacji domowych do domu wyprodukowanego w chinach może okazać się problematyczne.

Warto też pamiętać, że cena za dom z AliExpress nie musi obejmować jego montażu. Może się więc okazać, że postawienie takiego domu w Polsce będzie nie tylko problematyczne, ale i bardzo drogie. 

Europejskie domy modułowe cieszą się powodzeniem

Pomimo tego, że turecki producent oferuje nieco niższą cenę, Europejczycy wolą decydować się na domy modułowe wyprodukowane w Europie. Okazuje się bowiem, że można je znaleźć nawet na Allegro.

Większy dom piętrowy, o powierzchni 62 m2 to koszt 84 tys. złotych. Najczęściej kupowane są jednak mniejsze domki letniskowe o powierzchni 35 m2, ponieważ na ich budowę nie potrzeba pozwolenia. Koszt takiego domku to około 34 tys. złotych.

Agnieszka

true

Polecane