Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów!

Patrycja
Newsy
16.02.2021 16:21
Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów!

Świece, wino i romantyczny film w tle, to pomysł na idealny wieczór spędzony we dwoje. Przedstawiamy najbardziej romantyczne filmy wszech czasów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #1

Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów

Te filmy podbiły serca widzów na całym świecie. Przedstawiamy najbardziej romantyczne filmy wszech czasów.

Pamiętnik

Wzruszający i piękny film o parze zakochanych, która w młodości przeżywa wielki romans. To opowieść o miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku. Historia ta zapisana jest na kartach pamiętnika, który czyta stary mężczyzna, chorej na Alzheimera kobiecie…

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #2

Źródło: https://www.filmweb.pl/film/Pami%C4%99tnik-2004-38887

Masz wiadomość

Komedia romantyczna w reżyserii Nory Ephron z Tomem Hanksem i Meg Ryan w głównych rolach. Kathleen Kelly, właścicielka niewielkiej księgarni w Nowym Jorku nawiązuje przez Internet przypadkowy kontakt z Joe- bogatym właścicielem sieci księgarń obejmujących całe miasto.

Para coraz bardziej się do siebie zbliża w Internecie, jednak co będzie gdy spotkają się w realnym życiu i odkryją swoje prawdziwe tożsamości?

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #3

Źródło: https://www.filmweb.pl/film/Masz+wiadomo%C5%9B%C4%87-1998-112

To właśnie miłość

Debiut reżyserski Richarda Curtisa z 2003. To brytyjska bożonarodzeniowa komedia romantyczna, która opowiada o tym, jak miłość wprowadza chaos w życie mieszkańców Londynu.

To historie kilku osób, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, ale w rzeczywistości ich losy się przeplatają właśnie w Boże Narodzenie. W rolach głównych: Alan Rickman, Colin Firth, Hugh Grant, Liam Neeson, Keira Knightley i Emma Thompson.

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #4

Źródło: https://www.filmweb.pl/film/To+w%C5%82a%C5%9Bnie+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2003-99390

Notting Hill

Kolejna kultowa komedia romantyczna z 1999 roku, w rolach głównych Hugh Grant i Julia Roberts. To historia rozwiedzionego właściciela księgarni, którego spokojne i nudne życie diametralnie zmienia się, gdy jego sklep odwiedza znana aktorka filmowa. Czy ten związek ma szansę na przetrwanie?

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #5

Źródło: https://www.filmweb.pl/film/Notting+Hill-1999-683

Pretty Woman

Amerykańska komedia romantyczna z 1990 roku z Julia Roberts i Richardem Gerem w rolach głównych. Zabawna i wzruszająca historia dziewczyny do towarzystwa, która podbija serce przystojnego milionera. Początkowo zawiera z nim korzystną transakcję, jednak po pewnym czasie oboje coraz lepiej się poznają i w sobie zakochują.

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #6

Źródło: https://www.filmweb.pl/film/Pretty+Woman-1990-1238

Dirty dancing

Kultowy romans taneczny z Patrickiem Swayze i Jennifer Grey w głównych rolach. Historia młodej dziewczyny Frances, która poznaje na wakacjach w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym przystojnego instruktora tańca. Podczas przygotowań do konkursu tańca, rodzi się między nimi gorące uczucie.

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #7

Źródło: https://www.filmweb.pl/film/Dirty+Dancing-1987-11726               

Uwierz w ducha

Wzruszający melodramat z 1990 roku. Historia kochającej się pary Sama i Molly, która się tragicznie kończy. Zastrzelony mężczyzna, wraca po śmierci jako duch do swojej ukochanej, by ostrzec ją przed czyhającym na nią niebezpieczeństwem. Patrick Swayze, Demi Moore i Whoopi Goldberg w rolach głównych.

Zdjęcie Najlepsze romantyczne filmy wszech czasów! #8

Źródło: https://www.filmweb.pl/film/Uwierz+w+ducha-1990-1258           

Jakie są Twoje ulubione filmy romantyczne?

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną