O co najczęściej kłócą się pary?

Patrycja
Seks
14.02.2021 14:42
O co najczęściej kłócą się pary?

Statystyki pokazują, że pary kłócą się przeciętnie aż 312 razy w ciągu roku! To całkiem sporo… Jakie są powody tych sprzeczek? Dowiedz się, o co najczęściej kłócą się pary? Niektóre przyczyny sporów mogą Cię zaskoczyć.

Zdjęcie O co najczęściej kłócą się pary? #1

To Cię zaskoczy!

Jak informuje portal dailymail.co.uk, przeciętna para kłóci się aż 312 razy w ciągu roku. Zazwyczaj kłótnia trwa około 10 minut, a do sprzeczek najczęściej dochodzi w czwartki. Zwykle kłócimy się o drobne sprawy, które mogą urosnąć do rangi prawdziwych problemów, a nawet skończyć się rozstaniem.

Powody kłótni w związkach

Różnice zdań, kłótnie i spory pojawiają się w każdym związku. Niektóre pary kłócą się często, a innych relacjach zdarza się to raz na jakiś czas. Powodów do kłótni jest mnóstwo: praca, pieniądze, obowiązki domowe, rodzicielstwo, seks. Lista tematów jest naprawdę długa. Dowiedz się, o co najczęściej kłócą się pary.

O co najczęściej kłócą się pary?

Drobne zgrzyty

Wbrew pozorom, kłótnie w związkach najczęściej wybuchają z drobnych i nieistotnych powodów, które z czasem mogą urosnąć do prawdziwych i poważnych problemów. Jak podaje serwis dailymail.co.uk, pary najczęściej wymieniają takie przyczyny, jak zbyt częste zmienianie kanałów telewizyjnych, pozostawianie po sobie brudnej łazienki lub kuchni. Zostawianie mokrych ręczników w nieodpowiednich miejscach, brudnych kubków po kawie oraz włączonego światła.

Zdjęcie O co najczęściej kłócą się pary? #2

Nawyki partnera

Niektóre nawyki i przyzwyczajenia partnera mogą nas skutecznie wyprowadzić z równowagi. Niekontrolowane tiki nerwowe, pewne cechy charakteru, drażniące zachowania, stają się powodami do kłótni. W związku musimy nauczyć się akceptować drugą osobę. Jednak jeśli jej zachowania i nawyki bardzo nam przeszkadzają, porozmawiajmy ze sobą i poszukajmy kompromisu.

Pieniądze

Pary bardzo często kłócą się o pieniądze. Nierównomierne zarobki, wysokie rachunki lub wydawanie wspólnych funduszy bez konsultacji z drugą osobą, mogą stać się źródłem frustracji. Strach o przyszłość i brak poczucia bezpieczeństwa dodatkowo pogarszają sprawę. Dobrym sposobem na uniknięcie kłótni o finanse, jest ustalenie domowego budżetu i trzymanie się go, zapisywanie osobnych i wspólnych wydatków, bez tajemnic.

Zdjęcie O co najczęściej kłócą się pary? #3

Praca

Zbyt duża ilość czasu spędzanego w pracy lub przedkładanie kariery zawodowej nad życie rodzinne, mogą być powodem do kłótni. Postarajcie się znaleźć trochę czasu tylko dla siebie. Badania pokazują, że raz w tygodniu wystarczy znaleźć czas na bycie we dwoje, a ocena satysfakcji z życia będzie trzy razy wyższa.

Dzieci

Wiele par częściej się kłóci, gdy w związku pojawiają się dzieci. Różny styl wychowania, różnice zdań, więcej obowiązków domowych, brak czasu dla siebie, bardziej napięty budżet. To naturalne, jednak należy pamiętać o tym, by zawsze prezentować wspólny front, a wszelkie spory rozstrzygać bez udziału i obecności dzieci.

Zdjęcie O co najczęściej kłócą się pary? #4

Seks

A raczej jego brak… to kolejny częsty powód kłótni w związkach. Wpływać może na to brak ochoty, niskie libido, problemy z potencją, brak czasu i możliwości lub nuda i monotonia w sypialni. W tym przypadku pomoże szczera rozmowa z partnerem. Porozmawiajcie o waszych oczekiwaniach i fantazjach, spróbujcie znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony.

Zdjęcie O co najczęściej kłócą się pary? #5
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną