Dlaczego warto spać w skarpetkach?

Patrycja

Zdrowie

Feb. 5, 2021, 10:23 a.m.

Dlaczego warto spać w skarpetkach?

Miewasz problemy z zaśnięciem i często jest Ci zimno w nocy? Zdarza się, że rano budzisz się niewyspana i pozbawiona energii? Przedstawiamy prosty sposób, który może Ci pomóc! Załóż na noc skarpetki! Dowiedz się, dlaczego warto w nich spać i jakie korzyści to przynosi.

Zdjęcie Dlaczego warto spać w skarpetkach? #1

Czy spanie w skarpetkach przynosi jakieś korzyści?

Wiele osób na noc zakłada skarpetki. Statystyki pokazują, że nawet połowa populacji śpi w skarpetkach, niezależnie od pory roku. Spanie w skarpetkach jest silnym przyzwyczajeniem, które  mnóstwo ludzi praktykuje od lat. Czy poza przyzwyczajeniem, spanie w skarpetkach przynosi jakiekolwiek korzyści? Dowiedz się, dlaczego warto zakładać je na noc.

Dlaczego warto spać w skarpetkach?

Spanie w skarpetkach to prosty i szybki sposób na regulacje temperatury swojego ciała. Założenie na noc ciepłych skarpetek jest doskonałym sposobem na wiecznie zmarznięte stopy. Dzięki nim jest nam cieplej i nie budzimy się tak często w nocy. Dzięki temu rano jesteśmy bardziej wyspani, wypoczęci i pełni energii.

Noszenie skarpetek może znacząco poprawić jakość naszego snu i zapobiegać bezsenności. Jak podaje portal internetowy www.krokdozdrowia.com, przytaczając badania przeprowadzone przez Hiszpańskie Towarzystwo Neurologiczne, jednym ze sposobów na dobry wypoczynek jest właśnie zakładanie skarpetek na noc. Jak wiadomo sen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie.

Zdjęcie Dlaczego warto spać w skarpetkach? #2

Sen a zdrowie

Problemy ze snem negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu i powodują problemy w codziennym funkcjonowaniu. Długotrwałe zaburzenia snu mogą prowadzić do chorób układu odpornościowego, krążenia, oddechowego i pokarmowego.

Jak się okazuje, nawet jedna nieprzespana noc wystarczy, abyśmy byli zmęczeni, rozdrażnieni i rozkojarzeni. Zbyt mała ilość snu może prowadzić do problemów z uwagą, koncentracją i pamięcią, a nawet powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych.

Wady spania w skarpetkach

Negatywne konsekwencje spania w skarpetkach to na pewno zwiększona potliwość stóp, która może skutkować pojawieniem się innych problemów zdrowotnych. Może prowadzić do rozwoju grzybicy stóp i paznokci i występowania problemów z krążeniem, jeśli nosimy za ciasne, uciskające skarpetki.

Zdjęcie Dlaczego warto spać w skarpetkach? #3

Jakie skarpetki wybrać do spania?

Jeśli zakładasz na noc skarpetki, wybieraj takie z naturalnych materiałów, jak na przykład bawełna. Zwróć uwagę na to, by nie miały uciskających gumek wokół kostek, które mogą uciskać nogi i negatywnie wpływać na krążenie. Na noc zakładaj świeżo wyprane, czyste skarpetki.