Śpisz w skarpetkach? Sprawdź, co to o tobie mówi!

Justyna

Zdrowie

24.05.2017 20:24

Śpisz w skarpetkach? Sprawdź, co to o tobie mówi!

Czy spanie w skarpetach ma jakieś znaczenie? Jaki ma wpływ na zdrowie? I czy spanie w nich lub bez nich może coś mówić o twojej osobowości? Oto kilka faktów na temat spania w skarpetach oraz osobach, które nie potrafią spać na boso.

FAKT #1
Jeśli zakładasz skarpety do spania, to zapewne dlatego, że marzniesz w stopy. Spanie w skarpetach to prosty i logiczny pomysł na regulowanie temperatury ciała.

FAKT #2
Co do twojego osobowości, to jeśli skarpety są nieodłącznym elementem twojej piżamy, może to oznaczać, że masz wolniejszy metabolizm i jesteś wrażliwa na zimno. Podobno bliskie relacje i pieszczoty, ale to by oznaczało, że połowa populacji ma zbliżoną osobowość, gdyż średnio połowa osób na świecie śpi w skarpetach.

FAKT #3
Skoro jesteśmy przy pieszczotach i szukamy twardych dowodów, to badania naukowców z Holandii wykazały, że jeśli pary kochanków zakładały skarpety przed pójściem do łóżka, to w 80% przypadków osiągały wspólny orgazm. Wśród par, które nie zakładały skarpet, współczynnik wynosił tylko 50%.

FAKT #4
Aby uniknąć chorób stóp czy też problemów z wentylacją oraz krążeniem, pamiętaj o spaniu w czystych i bezuciskowych skarpetach.

FAKT #5
Spanie w skarpetkach może być metodą na bezsenność, czy kłopoty z zasypianiem. Dodatkowej porcja ciepła do stóp sprawia, że nasze naczynia krwionośne rozszerzają się i łatwiej jest nam zasnąć.

Zdjęcie Śpisz w skarpetkach? Sprawdź, co to o tobie mówi! #1
Fot. http://www.tlc.com/tlcme/socks-on-or-sock-off-which-will-help-you-get-a-better-nights-sleep/