Używane meble w Ikei? To możliwe! Sklep wprowadza nowy projekt

Używane meble w Ikei? To możliwe! Sklep wprowadza nowy projekt

Każdy z nas lubi od czasu do czasu coś sobie kupić. Mogą to być nowe ubrania, meble czy buty. Ekologia leży jednak na sercu coraz większej ilość osób na świecie, dlatego coraz częściej, zamiast kupować nowe rzeczy, sięgamy po te z „drugiej ręki”. Sklepy z odzieżą używaną cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W związku z tym firma Ikea postanowiła otworzyć sklep, gdzie będzie można kupić używane meble.

Zdjęcie Używane meble w Ikei? To możliwe! Sklep wprowadza nowy projekt #1

Rynek wtórny

Dziś już nie wiele osób wstydzi się tego, że chodzi w używanych ubraniach czy kupuje sprzęt RTV, czy AGD z drugiej ręki. Czasami można znaleźć na wyprzedażach bardzo dobre rzeczy, ponieważ ludzie pozbywają się przeróżnych produktów.

Nie chodzi tu już tylko o ubrania czy meble, ale również np. o kwiaty doniczkowe, czy książki. Szwedzki gigant dostrzegł, że ludzie chętnie kupują meble na rynku wtórnym, dlatego postanowił otworzyć sklep, gdzie dostępne będą tylko meble używane. Dzięki takiemu pomysłowi firma promuje zrównoważone gospodarowanie zasobami natury.

Takie podejście zmniejsza też marnotrawstwo i pokazuje, że można racjonalnie dysponować wyprodukowanymi dobrami.

Sklep z używanymi meblami

Ikea postanowiła otworzyć taki sklep w swoim ojczystym kraju w jednym z centrów handlowych w mieście Eskilstuna. Ma on zostać otwarty do końca tego roku.

Znajdować się tam będą meble, które np. zostały uszkodzone podczas transportu lub mają wady produkcyjne. Wszystkie takie egzemplarze zostaną naprawione i ponownie wystawione na sprzedaż.

Ikea zachęca również klientów do oddania swoich starych mebli, z czego przychód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Darczyńcy otrzymują również w zamian za oddanie starych mebli vouchery dla sklepu.

Zdjęcie Używane meble w Ikei? To możliwe! Sklep wprowadza nowy projekt #2

Wcześniejszy projekt

Ikea niedawno wprowadziła również innym projekt mający na celu zmniejszenie konsumpcjonizmu. W Szwajcarii jest testowany projekt, w ramach którego firmy czy biura mogą dokonać wynajmu mebli, zamiast je kupować.

Inicjatywa ta obejmuje jednak tylko meble biurowe. Jeśli projekt ten będzie się dobrze rozwijał, możliwe, że firma rozszerzy asortyment wynajmu również o inne meble, np. te do wyposażenia domu.

Katarzyna

true

Polecane