Jak poznać, że Twojemu pupilowi coś dolega?

Patrycja

Newsy

22.11.2020 19:40

Jak poznać, że Twojemu pupilowi coś dolega?

Kochamy swoich czworonożnych przyjaciół, dbamy o nich i staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki życia. Dowiedz się, jakie zmiany w zachowaniu Twojego pupila świadczą o tym, że coś mu dolega. Jak rozpoznać, że jest chory?

Zdjęcie Jak poznać, że Twojemu pupilowi coś dolega? #1

Czy Twojemu pupilowi coś dolega?

Zależy nam, żeby nasi czworonożni przyjaciele żyli z nami długo, szczęśliwie i w pełnym zdrowiu. Jednak czasem zdarza się, że nasz pupil choruje. Dowiedz się, jak rozpoznać że coś mu dolega. Poznaj symptomy, które mogą o tym świadczyć.

Zdjęcie Jak poznać, że Twojemu pupilowi coś dolega? #2

Te objawy świadczą o chorobie Twojego pupila

Apatia i brak apetytu

Twój pupil zawsze był pełen energii, chętnie się bawił i wszędzie było go pełno? Jeśli od kilku dni jest ospały, apatyczny, nie reaguje na zabawki, pieszczoty i leży bez energii na swoim posłaniu, może to świadczyć o tym, że coś mu dolega. Jeżeli nakłada się na to brak apetytu, może być to zwiastun poważniejszych problemów zdrowotnych. Koniecznie go obserwuj i jeśli objawy po kilku dniach nie miną, udaj się z nim do weterynarza.

Zdjęcie Jak poznać, że Twojemu pupilowi coś dolega? #3

Gorączka

Gorączka u zwierząt, tak samo jak u człowieka, jest reakcją obronną organizmu na atak wirusów, bakterii, pasożytów i grzybów. Prawidłowa temperatura u psa wynosi od 37,5 do 39 C, a u kota od 38,1 do 39,2 C. Aby sprawdzić, czy Twój pies ma gorączkę: dotknij jego nosa. Jeśli jest mokry i zimny, jest w porządku, natomiast jeśli jest gorący i suchy, może to być objaw podwyższonej temperatury. Inne symptomy gorączki u zwierząt to czerwone oczy, ciepły nos i uszy, dreszcze, kaszel, brak energii i apetytu, wymioty.

Zdjęcie Jak poznać, że Twojemu pupilowi coś dolega? #4

Wymioty

Jeśli wymioty u Twojego czworonoga występują jednorazowo, nie ma powodu do obaw. Natomiast jeżeli pojawiają się często, może to być objaw zatrucia pokarmowego, choroby zakaźnej lub połknięcia ciała obcego. Wymioty mogą prowadzić do odwodnienia, dlatego nie wolno ich lekceważyć.

Zdjęcie Jak poznać, że Twojemu pupilowi coś dolega? #5

Biegunka

Biegunka u zwierzęcia może być spowodowana różnymi czynnikami: infekcją bakteryjną, wirusową lub pasożytniczą, zatruciem pokarmowym, alergią lub nieodpowiednią dieta. Jeśli trwa długo, koniecznie udaj się ze swoim pupilem do weterynarza. Tak jak wymioty, może prowadzić do odwodnienia zwierzęcia i zaszkodzić jego zdrowiu.