500+ dla nauczycieli? Poznaj szczegóły nowego programu

Patrycja
Newsy
07.11.2020 15:45
500+ dla nauczycieli? Poznaj szczegóły nowego programu

W ramach walki z szalejącą epidemią koronawirusa i rekordami zachorowań w ostatnich tygodniach, w kraju wprowadzono kolejne restrykcje. Nauka zdalna objęła wszystkich uczniów w Polsce, a rząd zdecydował o pomocy dla pedagogów. Poznaj szczegóły nowego rządowego programu dla nauczycieli. Dowiedz się, kto i na jakich zasadach może otrzymać dodatek w wysokości 500 złotych.

Zdjęcie 500+ dla nauczycieli? Poznaj szczegóły nowego programu #1

Koronawirus: kolejne obostrzenia

Podczas ostatniej konferencji, w piątek 6 listopada, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnych restrykcji w Polsce. W ramach walki z epidemią koronawirusa zdecydowano o tymczasowym zamknięciu placówek kulturalnych: kin, teatrów, galerii sztuki. Zamknięte zostały sklepy w galeriach handlowych, poza aptekami, sklepami spożywczymi i usługowymi. Nauka zdalna została rozszerzona na klasy od 1-3, nauczanie zdalne dla uczniów klas starszych przedłużono do końca listopada.

Zdjęcie 500+ dla nauczycieli? Poznaj szczegóły nowego programu #2

Nauka zdalna dla wszystkich uczniów

Premier ogłosił rozszerzenie nauki zdalnej na klasy 1-3 i przedłużenie jej do końca listopada dla uczniów starszych klas. Stacjonarnie jak na razie mają pracować jedyne żłobki i przedszkola. Oprócz tego w celu ułatwienia pracy nauczycielom, zdecydowano o przyznaniu im dodatku finansowego.

Zdjęcie 500+ dla nauczycieli? Poznaj szczegóły nowego programu #3

Dodatek finansowy dla nauczycieli

Rząd zdecydował o przyznaniu wsparcia finansowego dla wszystkich pedagogów, w ramach ułatwienia im pracy zdalnej. Otrzymają bon w wysokości 500 zł na zakup akcesoriów komputerowych niezbędnych do pracy z domu. Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek wyjaśnił, na czym dokładnie ma polegać wsparcie dla nauczycieli.

Zdjęcie 500+ dla nauczycieli? Poznaj szczegóły nowego programu #4

500+ dla pedagogów

Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek ogłosił, że Rząd przeznaczył ok. 300 mln złotych jako wsparcie dla nauczycieli. Otrzymają oni dodatek finansowy w wysokości 500 zł, na „doposażenie w akcesoria informatyczne, niezbędne do zwiększenia efektywności nauczania zdalnego”.

Kto otrzyma dodatek finansowy?

Bon w wysokości 500 złotych otrzymają wszyscy nauczyciele klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dzięki temu będą mogli zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria komputerowe, jak myszki, klawiatury, kamerki, słuchawki i mikrofony, potrzebne do nauki zdalnej.

Zdjęcie 500+ dla nauczycieli? Poznaj szczegóły nowego programu #5

Jak otrzymać refundację?

Rząd zwróci koszt poniesiony na zakup produktów w bieżącym roku szkolnym i tych kupionych do 7 grudnia. Aby otrzymać bon w wysokości 500 zł, należy wypełnić wniosek, który zostanie opublikowany na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Należy dołączyć do niego imienny dowód zakupu sprzętu. Pieniądze już w grudniu maja znaleźć się na rachunkach nauczycieli.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną