Kolejny lockdown? Sprawdź, gdzie najszybciej i najtaniej zamawiać kosmetyki!

Kolejny lockdown? Sprawdź, gdzie najszybciej i najtaniej zamawiać kosmetyki!

Pierwszy lockdown, zamknięte galerie handlowe, utrudniony dostęp do kosmetyków z wyższych półek. Zamawianie w internecie, choć wygodne, już po kilku dniach pokazało, jak długo trzeba czekać na przesyłki. O ile zwykle wysyłki mogliśmy się spodziewać nawet na drugi dzień, tak duża liczba zamówień i braki kadrowe w sklepach, zmusiły nas do oczekiwania nawet ponad tydzień na zakupy z drogerii.

Czy teraz jesteśmy lepiej przygotowani? Sprawdźcie, gdzie zamawiać kosmetyki z szybką dostawą i w dobrych cenach.

Zniżki, rabaty, przeceny

Pierwsze zamknięcie galerii handlowych zaowocowało mnóstwem przecen w sklepach internetowych. Sprzedawcy, niepewni co wydarzy się w kolejnych tygodniach, byli skorzy do obniżania cen produktów. Asortyment doskonale się sprzedawał – konsumenci chętnie nabywali towary w okazyjnych cenach. Zasady pracy zdalnej, aby ułatwić przetrzymanie lockdownu, wyraźnie mówiły: zacznij dzień tak, jakbyś wychodził do pracy. Zatem pielęgnacja, ale również makijaż były cały czas na topie.

Obecnie przywykliśmy już do pracy w domu. Ale poluzowanie obostrzeń, zaowocowało też częstszymi wyjściami, spotkaniami ze znajomymi, aktywnością fizyczną – kosmetyki sprzedawały się i sprzedają z niesłabnącym natężeniem.

Czy kolejny lockdown przyniesie równie dużo akcji rabatowych? Niewykluczone. Jednak tym razem należy liczyć się z tym, że sprzedawcy będą do nich o wiele lepiej przygotowani. Dlatego nie kupujmy bezrefleksyjnie, spoglądając jedynie na czerwone etykiety. Zastanówmy się, czy produkt rzeczywiście jest nam potrzebny. Pamiętajmy, że nie jesteśmy w sytuacji, w której kosmetyki za chwilę przestaną być dostępne. Nie dawajmy się nabrać na promocje typu: 2+1 gratis, 2+1 za 50% - to spory wydatek jednorazowy na produkty, których często nie będziemy w stanie zużyć.

Niskie ceny nie tylko ze względu na lockdown

Kupujmy ze sprawdzonych źródeł. Wybierajmy sklepy, które faktycznie oferują niższe ceny i nie kuszą rabatami jedynie, aby pozbyć się towaru. Jeśli szukacie niskich cen, i bez lockdownu znajdziecie je np. w drogerii ezebra.pl. Kosmetyki o kilka, a nawet kilkanaście złotych tańsze w cenach regularnych, znane marki i bardzo szeroki asortyment produktów – na to właśnie możecie liczyć.

Co więcej, sklep oferuje także cykliczne promocje, dotyczące wybranej marki lub kategorii produktów. Mogą być to perfumy, kosmetyki do pielęgnacji czy makijażu lub też obniżki dotyczące wszystkich produktów danego brandu. Oferty specjalne są atrakcyjne i warto je śledzić.

Co z dostawą?

O ile w przypadku pierwszego zamknięcia galerii handlowych, musieliśmy dość długo czekać na przesyłkę, o tyle teraz sprzedawcy wydają się bardziej przygotowani. Wspomniana eZebra wprowadziła nawet dostawę ekspresową – tego samego dnia w największych miastach Polski: Łodzi, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu – przy zakupach danego dnia do 12:00, lub następnego dnia, jeśli zamówienie złożymy po godzinie 12:00. Oferta dotyczy dni pracujących, jest jednak bardzo atrakcyjna zważywszy na fakt, że kosmetyki lubią kończyć się w najmniej spodziewanym momencie.

Do tego aż 100 dni na zwrot i bezpłatna wysyłka dla zamówień powyżej 199 zł. Pamiętajcie jednak, że chcąc zwrócić kosmetyki, muszą być one oryginalne zapakowane. Zatem nie testujemy przed odesłaniem, a raczej staramy się przemyśleć zakup.

Czy rzeczywiście drugi lockdown nastąpi i jak poradzi sobie z nim gospodarka? Przekonamy się niebawem. Ale już teraz warto wiedzieć, gdzie i jak robić zakupy!

Agnieszka

true

Polecane