Kaczyński poddany kwarantannie. Czeka na dalsze decyzje służb sanitarnych

Kaczyński poddany kwarantannie. Czeka na dalsze decyzje służb sanitarnych

Jarosław Kaczyński, prezes PiS został poddany kwarantannie. Obecnie w izolacji czeka na dalsze decyzje służb sanitarnych.

Zdjęcie Kaczyński poddany kwarantannie. Czeka na dalsze decyzje służb sanitarnych #1

"Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, Prezes @pisorgpl Jarosław Kaczyński - zgodnie z zaleceniami @GIS_gov - udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych." - napisał na Twitterze Radosław Fogiel.

Prezes Jarosław Kaczyński miał kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa. Kaczyński udał się na domową kwarantannę, a informacji o jego potencjalnym zakażeniu nie podano jeszcze do informacji publicznej. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył jednak w swojej wypowiedzi na Twitterze, że prezes czuje się dobrze i swoje obowiązki będzie realizował z domu.Na kwarantannie przebywa również szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak. Jak się okazuje, to już drugi raz. Za pierwszym razem Błaszczak skierowany został na kwarantannę na początku października, po tym, gdy miał kontakt z gen. Jarosławem Gromadzińskim, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

"W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby" - napisał minister w poniedziałek przed południem na Twitterze.
Agnieszka