Niebezpieczne trendy z TikToka! Tych urodowych porad nie stosuj

Patrycja
Zdrowie
09.02.2022 4:36
Niebezpieczne trendy z TikToka! Tych urodowych porad nie stosuj

Na TikToku nieustanie pojawiają się urodowe hity. Influencerzy pokazują, jak w prosty sposób zadbać o wygląd skóry, szybko ją odmłodzić lub poprawić jej kondycję. Niestety, niektóre z prezentowanych trików nie tylko nie działają, a wręcz mogą być niebezpieczne!

Zdjęcie Niebezpieczne trendy z TikToka! Tych urodowych porad nie stosuj #1

Lepiej nie rób tego w domu! Oto niebezpieczne urodowe triki z TikToka

Na TikToku nie brakuje inspirujących treści i urodowych porad, które pozwalają zatroszczyć się o piękny wygląd. Niestety, niektóre z prezentowanych trików nie tylko nie działają, a wręcz mogą być niebezpieczne! Nie warto wykorzystywać ich w życiu codziennym, więc lepiej nie rób tego w domu.

Prostowanie włosów żelazkiem

Prostowanie włosów żelazkiem to znany od dawna sposób, stosowany przez kobiety w domu, jeszcze zanim miały dostęp do profesjonalnych urządzeń, jakimi były prostownice. Moda ta odżyła na TikToku i nie tylko. Jak się okazuje, nawet gwiazdy prostują włosy w ten sposób, co jakiś czas temu pokazała amerykańska piosenkarka Cardi B.

Niestety jest to niebezpieczne!  Żelazko nie posiada ceramicznych powłok, które w jakikolwiek sposób chroniłyby włosy przed spaleniem. Takie działanie może bardzo szybko zniszczyć włosy.

Zdjęcie Niebezpieczne trendy z TikToka! Tych urodowych porad nie stosuj #2
Źródło: Twitter

Suszarka do rzęs

Domową wersję zabiegu laminacji rzęs na Tiktoku promuje kilka znanych influencerek. Twierdzą, że ten zabieg wydłuża i optycznie powiększa objętość rzęs. Wystarczy zmoczyć je wodą, a potem podkręcać je na szczoteczce, susząc suszarką.

Pomysł nie jest najlepszy, a co najważniejsze nie jest zbyt bezpieczny, dlatego lepiej nie rób tego w domu! Gorące powietrze suszarki może wywołać zaczerwienienie, pieczenie, łzawienie oczu i przyczynić się do rozwoju infekcji– zarówno wirusowych, jak i bakteryjnych.

Lubrykant zamiast bazy pod makijaż

Niektóre TikTokerki zachęcają do stosowania nieoczywistych makijażowych trików. Jednym z nich jest stosowanie lubrykantu zamiast bazy pod makijaż. Twierdzą, że dzięki temu twarz stanie się gładka, pozbawiona niedoskonałości, a makijaż utrzyma się znacznie dłużej. Jednak żelowe produkty nie powinny być aplikowane na twarz i wykorzystywane w ten sposób. Mogą wywołać zaczerwienia i podrażnienia, a nawet przyczynić się do powstawania zmian trądzikowych.

Nawet przedstawiciele marki Durex, wydali oficjalne oświadczenie, w którym proszą, aby nie aplikować lubrykantu na twarz w celach kosmetycznych.

Mikronakłuwanie i kwasy

Do tego niebezpiecznego zabiegu namawiają gwiazdy TikToka. Mikronakłuwanie i kwasy to zabiegi, które nie powinny być przeprowadzane w domu. Mogą skończyć się poparzeniem, stanem zapalnym skóry i trudnymi do zniwelowania plamami oraz przebarwieniami. Taka kuracja przyniesie więcej szkody, niż pożytku.

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną