5 trików zakupowych, które zdradzili pracownicy IKEA

5 trików zakupowych, które zdradzili pracownicy IKEA

Ikea to sklep, który zna każdy z nas. Jego pracownicy zdradzili 5 trików zakupowych, które warto poznać!

Zdjęcie 5 trików zakupowych, które zdradzili pracownicy IKEA #1

Sklep Ikea to najlepsze miejsce, gdy urządzamy dom czy mieszanie. Można tam znaleźć praktycznie wszystko, od mebli, przez dodatki do przeróżnych akcesoria. Sklepy te są wielkopowierzchniowe, więc obejście całego marketu zajmuje sporo czasu. Jego pracownicy zdradzili jednak kilka trików, które są pomocne przy robieniu zakupów w Ikei.

# Najlepsza pora na zakupy

Zazwyczaj każdy z nas wybiera się na zakupy do Ikea po wyjściu z pracy, a później spędzamy tam prawie całe popołudnie. Jeden z pracowników Ikea w Wielkiej Brytanii przyznał, że najlepszy czas na zakupy to ok. godzina po otwarciu sklepu. Dzięki temu mamy więcej przestrzeni i nie musimy przeciskać się przez tłum, a kolejki do kas są wtedy krótsze. Nie ma się też co wybierać do sklepu zaraz przed jego otwarciem, ponieważ większość osób tak myśli i później robi się tłok.

Zdjęcie 5 trików zakupowych, które zdradzili pracownicy IKEA #2
fot. shutterstock 

 # Zwracanie produktu

Przy tak dużym wyborze i ilości produktów, czasami kupujemy coś, co wcale nie jest nam potrzebne. Podczas oddawania zbędnego produktu wcale nie musimy przechodzić przez cały sklep, aby dostać się do punktu obsługi i zwrotów. Możemy wejść do sklepu od strony kas, dzięki czemu szybciej znajdziemy odpowiedni punkt.

# Potwierdzenie zakupu

Podczas zwrotu musimy mieć przy sobie dowód zakupu danego produktu. Bez paragonu, faktury czy karty Ikea Familii nie dokonamy zwrotu. Jeśli zakupu dokonaliśmy przy pomocy karty płatniczej, to musimy ją mieć przy sobie również podczas dokonywania zwrotu, ponieważ ewentualny zwrot nastąpi właśnie na nią.

# Zniżki dla pracowników

Czasami warto mieć wśród znajomych pracowników tego sklepu, ponieważ mają oni zniżki na meble, akcesoria i jedzenie w wysokości 15%. Warto więc wybrać się na zakupy ze znajomym, który tam pracuje. Dzięki temu spędzimy razem miło czas i na pewno będzie on w stanie doradzić nam przy wyborze danych produktów, a przy okazji nasz rachunek zmniejszy się o 15%.

Zdjęcie 5 trików zakupowych, które zdradzili pracownicy IKEA #3
fot. shutterstock 

# Kupowanie śrubek

Zdarza się, że do sklepu przychodzą klienci, którym zabrało „jedną śrubkę”, przez co nie mogą dokończyć urządzania domu czy mieszkania. Będą więc w tym sklepie, lepiej jest kupić ich trochę więcej, aby specjalnie po nie nie jechać.

Zdjęcie 5 trików zakupowych, które zdradzili pracownicy IKEA #4

Co ludzie kupują najczęściej?

Praktycznie każdy nas ma coś z tego szwedzkiego sklepu u siebie w domu. Mogliśmy kupić to sami lub dostać taką rzecz w prezencie. Ikea oferuje mnóstwo akcesoriów, mebli, dodatków czy bibelotów, które potrafią odmienić każde pomieszczenie. Według Małgorzaty Jezierskiej, która jest specjalistką do spraw PR IKEA, w sklepie tym najczęściej kupujemy:

1) świece zapachowe,

2) patelnie,

3) wyciskacz do czosnku,

4) stoliki i krzesła,

5) ramki na zdjęcia,

6) szafki kuchenne,

7) talerze i kubki,

8) regały,

9) rozkładane sofy,

10) garnki.

Nazwa sklepu

Dziś każdy już wie czym jest sklep IKEA oraz jakie produkty oferuje. Założycielem tego szwedzkiego marketu jest Ingvar Kamprad, który stworzył jego nazwę poprzez połączenie  pierwszych liter swojego imienia i nazwiska oraz miejscowości, w której się wychował. 

Nazwy artykułów

Ciekawostką jest to, że nazwy artykułów, jakie możemy znaleźć w tym sklepie, nie są przypadkowe. Krzesła np. są nazywane męskimi imionami, zasłony odpowiednikami  damskimi, meble ogrodowe natomiast mają nazwy szwedzkich wysp, a meble tapicerowane - szwedzkich miejscowości. W ofercie IKEA można było kupić prosty regał Billy, który sprzedał się w ponad 41 milionach egzemplarzy. 

Składanie mebli z IKEA

Każdy kto kupował meble z tego szwedzkiego marketu wie, że są one w częściach i wymagają własnego montażu. Wydawać by się mogło, że to nic trudnego, gdy ma się w ręku podstawowe narzędzia oraz instrukcję.  Zdarza się jednak, że poskładanie z części pierwszych niektórych mebli wcale nie jest takie łatwe. Istnieją jednak firmy, które chętnie nam w tym pomogą. Oferują one zarówno odbiór mebli z IKEA, ich poskładanie oraz dostarczenie do klienta pod wskazany adres.  Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, trochę nerwów, a dodatkowo będziemy wiedzieć, że mebel jest poskładany fachowo i dobrze skręcony. 

Agnieszka

Polecane