Świadczenie 300 plus. Sprawdź, kiedy należy złożyć wniosek

Katarzyna

Newsy

11.08.2021 22:03

Świadczenie 300 plus. Sprawdź, kiedy należy złożyć wniosek

Połowa wakacji już minęła, a więc należy powoli szykować wyprawkę szkolną. Kiedy powinno się złożyć o wniosek o świadczenie „300”? Podpowiadamy!

Zdjęcie Świadczenie 300 plus. Sprawdź, kiedy należy złożyć wniosek #1

Wyprawka szkolna 

Rok szkolny za niedługo będzie się rozpoczynał, więc należy powoli szykować już wyprawkę szkolną dla dziecka. Obecna partia rządząca prowadzi politykę prorodzinną, w ramach której oferowane jest kilka świadczeń pieniężnych. Jednym z nim jest program „Dobry start”, w ramach którego można otrzymać 300 zł na wyprawkę do szkoły dla dziecka.  Rodzice mogą również liczyć na inne świadczenia pieniężne takie jak 500 plus czy bon turystyczny. 

300 plus

Świadczenie 300 plus jest wypłacane na dzieci, które uczą się w szkole. Otrzymują je również osoby, które nie ukończyły 20 roku życia, ale zarabiają same na siebie. Dla dzieci niepełnosprawnych świadczenie to jest wypłacane do 24 roku życia. Osoby studiujące na uczelni lub uczęszczające do zerówki nie mają prawa do otrzymania takiego świadczenia.

Brak kryterium dochodowego 

Pieniądze te są wypłacane niezależnie od osiąganego dochodu przez rodziców. Dodatek ten można uzyskać tylko raz w ciągu jednego roku szkolnego. Za takie pieniądze można skompletować większą część wyprawki dla ucznia. Aby jednak te wsparcie otrzymać, należy w odpowiednim terminie złożyć wniosek o jego wypłatę. 

Zdjęcie Świadczenie 300 plus. Sprawdź, kiedy należy złożyć wniosek #2

Elektroniczna forma 

Wniosek o 300 plus można złożyć tylko w formie elektronicznej, a więc żadne papierowe wnioski nie są w tym wypadku możliwe do złożenia. Do złożenia wniosku jest potrzebny profil zaufany lub podpis elektroniczny. Aby złożyć wniosek, można skorzystać ze strony:

- PUE ZUS

- portalu informacyjno-usługowego [email protected],

- banku, a dokładniej z bankowości elektronicznej.

Im szybciej tym lepiej 

W przypadku tego świadczenia im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej pieniądze znajda się na koncie. Osoby, które złożą wniosek do końca sierpnia, będą mogły liczyć na pieniądze do końca września. Dzięki temu świadczenie to szybciej zasili konto. Osoby, które złożą wniosek dopiero w październiku czy listopadzie, będą musiały czekać na wypłatę środków z programu 300 plus nawet dwa miesiące. Ostateczny termin na złożenie tego wniosku upływa z dniem  30 listopada.