Sprawdź, co można zrobić z szypułkami od czereśni!

Katarzyna
Kulinaria
19.07.2020 14:16
Sprawdź, co można zrobić z szypułkami od czereśni!

Lato zasypuje nas teraz świeżymi owocami. Każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ wybór jest ogromny. Świeże truskawki, wiśnie czy czereśnie na pewno skuszą każdego do spróbowania smaków lata. Kupując czereśnie, zapewne od razu wyrzucamy ich szypułki, ponieważ nie wiemy co z nimi zrobić. Przeczytajcie poniższy artykuł, a to się zmieni!

Zdjęcie Sprawdź, co można zrobić z szypułkami od czereśni! #1

Słabsze zbiory

Większość owoców ze względu na suszę i późniejsze ulewy nie obrodziła tak dobrze, jak w tamtym roku. Jest ich teraz mniej, są mniej dorodne a ceny poszły w górę. Kilogram czereśni kosztuje więcej niż w tamtym roku, a kupując je, często dostajemy też szypułki, za które również płacimy. W związku z tym nie wyrzucajmy ich, tylko zróbmy z nich napar lub herbatę.

Właściwości szypułek

Szypułki z czereśni mają działanie zdrowotne i lecznicze, dlatego nie należy ich wyrzucać. Herbata z nich pomaga przy problemach z zapaleniem dróg moczowych czy pęcherza. Pozytywnie wpływa również na dolegliwości z nerkami. Napar z szypułek czereśni ma pozytywny wpływ na układ nerwowy oraz układ krążenia.

Zdjęcie Sprawdź, co można zrobić z szypułkami od czereśni! #2

Sposób przygotowania naparu

Szypułki z czereśni warto opłukać i pozostawić do wyschnięcia. Dopiero po tym zabiegu wrzucamy je do garnka z wrzącą wodą i następnie gotujemy przez około 10 minut. Po tym czasie należy zdjąć garnek z ognia i pozostawić napar do wystygnięcia. Najlepiej jest go pić rano i wieczorem, jednak w dawce nie większej niż 100 ml na raz.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną