Dracena w domu? Uważaj, może być bardzo trująca!

Katarzyna

Dom

03.07.2020 10:58

Dracena w domu? Uważaj, może być bardzo trująca!

Kwiaty to jeden z najlepszych elementów wystroju domu. Nie tylko ładnie podkreślają dane wnętrza, ale również oczyszczają powietrze. Kwiaty do domu wybieramy na podstawie wiele czynników tj. nasłonecznienie danego miejsca, częstotliwość podlewania danej rośliny czy walorów estetycznych. Często stawiamy jednak na rośliny, które nie potrzebują wiele naszej uwagi, dlatego zazwyczaj wybieramy dracenę.

Zdjęcie Dracena w domu? Uważaj, może być bardzo trująca! #1


Właściwości draceny

Hodowanie draceny nie wymaga wiele czasu czy wysiłku. Kwiat ten nie potrzebuje specjalnego traktowania, a poza tym nie trzeba go często podlewać. Kupić można go praktycznie w każdym większym sklepie, ponieważ dobrze znosi transport i długo może czekać na swojego kupca.

Dzięki swojemu egzotycznemu wyglądowi wnosi w każde wnętrze powiew świeżości i odmiany, ale komponuje się też dobrze z innymi domowymi kwiatami. Jednak na naszych pupili domowych kwiat ten ma negatywne działanie.

Zdjęcie Dracena w domu? Uważaj, może być bardzo trująca! #2


Trująca roślina dla zwierząt

Dracena potrafi wyrosnąć na kwiat sporych rozmiarów, dlatego zdarza się, że czasami, stawiamy ją na podłodze. W tym miejscu jest jednak łatwo dostępna dla naszych domowych pupili. Niestety roślina ta jest bardzo trująca dla naszych czworonogów.

Jeśli pies lub kot będzie miał do niej dostęp, to będzie podgryzał jej liście. To natomiast może doprowadzić do uszkodzenia nerek lub wzroku naszych pupili. Pamiętajmy więc, że jeśli mamy takie kwiatki i czworonogów w domu to nie powinny się one stykać i mieć do siebie dostępu.