Buty w zamrażarce- genialny trik, który Cię zaskoczy

Patrycja

Dom

08.07.2020 22:02

Buty w zamrażarce- genialny trik, który Cię zaskoczy

Brzydki zapach stóp i butów to wstydliwy problem, który powoduje spory dyskomfort. Poznaj domowy sposób na to, jak skutecznie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Dzięki niemu Twój kłopot zniknie, a Ty nie będziesz musiał się już więcej nim martwić.

Zdjęcie Buty w zamrażarce- genialny trik, który Cię zaskoczy #1

Zdarza się, ze nasze obuwie absorbuje zapach potu, którego bardzo trudno się potem pozbyć. Co zrobić, aby nieprzyjemne zapachy zniknęły? Poznaj genialne i proste triki na usunięcie brzydkich zapachów z obuwia.

Włóż buty do zamrażarki

Trzymanie butów w zamrażarce może wydawać się dziwnym pomysłem, jednak wbrew pozorom to genialny trik, który pomoże pozbyć się brzydkiego i nieprzyjemnego zapachu butów.

Jak to działa?

Mrożenie zabije większość bakterii, odpowiedzialnych za nieprzyjemną woń. Dzięki ujemnej temperaturze brzydki zapach butów zniknie. Oprócz tego, ten sposób nie zniszczy obuwia tak, jak mogłoby się to stać podczas prania. Szczególnie przydatne będzie to w przypadku butów z delikatnych materiałów, które łatwo mogą ulec uszkodzeniom.

Zamróź buty

Włóż buty do szczelnego, foliowego woreczka i umieść je na całą noc w zamrażarce. Rano wyjmij buty i wysusz je na słońcu. W ten prosty i tani sposób, nieprzyjemny zapach zniknie, a problem śmierdzących butów zostanie rozwiązany. Jeśli ta metoda nie pomoże, możesz wypróbować inne, domowe metody.

Zdjęcie Buty w zamrażarce- genialny trik, który Cię zaskoczy #2

Inne domowe metody na brzydki zapach butów:

Cytrusy

Kolejnym, skutecznym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu z butów jest włożenie do nich obranych ze skóry cytrusów. Możesz wykorzystać do tego cytryny, limonki, pomarańcze lub grejpfruty. Obierz owoce i włóż je na całą noc do butów, dzięki wydzielanym przez nie olejkom eterycznym, brzydki zapach zostanie zniwelowany.

Herbata

Wypełnij buty torebkami herbaty lub wsyp do nich kilka łyżeczek herbaty granulowanej. Herbata ma właściwości higroskopijne, osuszy obuwie i pochłonie brzydki zapach potu.

Soda oczyszczona

Inną domową metodą na usunięcie nieprzyjemnego zapachu z obuwia, jest wsypanie do butów sody oczyszczonej. Kilka łyżeczek proszku wsyp do każdego z butów i mocno potrząśnij, aby dobrze go rozprowadzić. Odstaw buty na noc, rano wytrzep z nich proszek i przetrzyj je suchą ścierką. Soda wchłonie brzydki zapach i wilgoć, a Twój problem zostanie rozwiązany.

Zdjęcie Buty w zamrażarce- genialny trik, który Cię zaskoczy #3