Szybkie tuszowanie odrostów! Sprawdź możliwe triki

Szybkie tuszowanie odrostów! Sprawdź możliwe triki

Farbowanie włosów pozwala nam na pokazanie siebie w nowej, a czasami i lepszej odsłonie. Nie musimy już mieć koloru włosów, jakim obdarzyła nas natura, ponieważ możemy je przefarbować na inny kolor. Jednak jeśli raz już zafarbujemy włosy na kolor innych niż nasz naturalny, wtedy co jakiś czas na naszej głowie mogą pojawiać się odrosty.

Zdjęcie Szybkie tuszowanie odrostów! Sprawdź możliwe triki #1

Ombre jest w modzie

Do niedawna odrosty były uważane za nieestetyczne, więc często trzeba było je farbować. Moda się jednak trochę zmieniła i modne stało się ombre, czyli ciemniejszy kolor u nasady włosów przechodzący później w jaśniejsze tony.

Jednak pomiędzy modą a zapuszczeniem się istnieje cienka granica. Jeśli jednak nie mamy za bardzo czasu na wybranie się do fryzjera, a szykuje nam się ważne wyjście, to możemy sprawić, że odrosty będą mniej widoczne. Poznajcie kilka trików na schowanie odrostów!


Suchy szampon

Ostatnio prawdziwą furorę robi tzw. suchy szampon, dzięki któremu możemy odświeżyć włosy, które są już lekko przetłuszczone, a nie mamy czasu, żeby je umyć. Po zaaplikowaniu go na włosy tworzy on biały nalot, który należy wetrzeć we włosy, a następnie dokładnie go wyczesać. Jednak jeśli go nie wyczeszemy, utworzy on na włosach biały puder, który sprawi, że odrosty nie będą się tak rzucały w oczy, ponieważ je odrobinę rozjaśni.


Odpowiednia fryzura

Innym sposobem na szybkie zatuszowanie odrostów jest wykonanie odpowiedniej fryzury. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się niedbały warkocz okręcony wokół głowy, gdzie kosmyki będą lekko natapirowane. Można też postawić na niskiego kucyka z przedziałkiem po boku, do którego również poleca się lekkie natapirowanie włosów. Warto również codziennie czesać się w inny sposób, co sprawi, że włosy nie będą takie oklapnięte, a więc odrost będzie mniej widoczny.

Zdjęcie Szybkie tuszowanie odrostów! Sprawdź możliwe triki #2


Korektor do odrostów

Do drogerii trafił też ostatnio korektor do odrostów, który dziewczyny z miejsca pokochały. Warto w domowej kosmetyczce mieć taki kosmetyk, który powoli nam natychmiast zakryć niechciane i mało estetyczne odrosty. W awaryjnych sytuacja sprawdzi się znakomicie.


Stylowe nakrycie głowy

Odrosty można też również czymś przykryć i to dosłownie. Jeśli do stylizacji pasuje nam kapelusz lub czapka, to śmiało możemy go ubrać i dodatkowo zakryć nim odrosty.


Olejek arganowy

Olejek arganowy to kosmetyk, który ma wiele pozytywnych właściwości. Między innymi powinno się go stosować na mokre włosy przed stylizacją, ponieważ powoduje on, że organizm produkuje więcej melaniny, czyli hormonu, który jest odpowiedzialny za naturalny kolor włosów. Olejek arganowy sprawi, że włosy będą się lepiej prezentowały i będą bardziej odżywione.
Katarzyna

Polecane