Jak uzyskać piękną opaleniznę bez słońca i bez solarium?

Jak uzyskać piękną opaleniznę bez słońca i bez solarium?
12Kwi

Delikatna opalenizna dodaje naszej skórze witalności i pięknego, zdrowego wyglądu. Z drugiej jednak strony, promienie słoneczne i działanie lamp w solarium negatywnie wpływa na głębokie warstwy skóry, przesuszając ją i niszcząc kolagen, tym samym przyspieszając powstawanie zmarszczek. Jak więc uzyskać lekko ciemniejszy odcień skóry bez narażania się na te przykre konsekwencje?

Pij świeży sok z marchewki

Beta-karoten zawarty w marchewce poprawia koloryt skóry. Staje się ona trochę ciemniejsza, dając efekt lekkiej opalenizny.

Peelingi z kawy

Fusy z kawy są doskonałą alternatywą dla sklepowych peelingów. Wymieszaj fusy z olejem kokosowym tak, aby uzyskać gęstą pastę. Następnie zwilż ciało wodą i wykonaj peeling. Taki zabieg nie tylko da Ci efekt skóry muśniętej słońcem, ale również poprawi ukrwienie, a po regularnym stosowaniu zmniejszy cellulit.

Maseczka z marchewki, miodu i jogurtu

Zetrzyj marchewkę na tarce, dodaj łyżkę miodu i 1 łyżkę jogurtu. Taką maseczkę najlepiej stosować na twarz, aby nadać jej blasku i koloru. Nałóż maseczkę na twarz i pozostaw na 20 minut.

Balsamy brązujące

Delikatne balsamy brązujące również są alternatywą dla opalenizny. Najlepiej wybrać taki, który daje efekt lekkiej opalenizny po kilku użyciach. Dzięki temu unikniesz efektu samoopalacza, sztuczniej i nierównej opalenizny. Najlepiej jednak zrobić balsam brązujący w domu, z naturalnych składników. Dzięki temu unikniemy wcierania w skórę chemicznych substancji.

Sprawdź jak zrobić domowy balsam brązujący

następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja