Uroda

Strefa T. Jak pielęgnować ją latem?

Katarzyna

June 20, 2020, 4:22 p.m.

Strefa T. Jak pielęgnować ją latem?

Wiadomo, że nasza cera zachowuje się inaczej latem, a inaczej zimą. Nie wszystkie kosmetyki nadają się na ciepłe dni. Latem cera szybciej się przetłuszcza, a co za tym idzie, szybciej zaczyna się świecić. Najbardziej problematyczna jest strefa T (czoło, nos, broda), ponieważ to tam najszybciej widać wszelkie zmiany. Jeśli jednak odpowiednio o nią zadbamy, wtedy nie będzie nam robić problemu.

Zdjęcie Strefa T. Jak pielęgnować ją latem? #1Strefa T latem

Jeśli chcemy, aby cera byłą promienna oraz bez niedoskonałości, to musimy o nią odpowiednio zadbać. Dobra pielęgnacja może przynieść pozytywne efekty.

Cera tłusta niestety jest bardziej problematyczna i trzeba jej poświęcić więcej czasu. Na takim typie cery o wiele szybciej pojawiają się wypryski lub zmiany skórne. Latem nasza skóra jest wystawiona na większy kontakt z otoczeniem, ponieważ więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Warto więc dokładnie ją oczyszczać i pielęgnować.

Odpowiednia pielęgnacja

Nasza cera wymaga oczyszczenia, więc nie bójmy się używać kosmetyków oczyszczających, szczególnie latem oraz robić peelingów przynajmniej dwa razy w tygodniu. Świetnie nadadzą się do tego kosmetyki, które mają właściwości antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Powinny one posiadać w składzie np. węgiel aktywny i kwas salicylowy.

Pomogą one oczyścić cerę, odblokować pory oraz złuszczyć martwy naskórek. Dobry tonik natomiast dodatkowo lekko ją zmatowi. Maseczki do twarzy w czasie letnim powinny być dobierane rozsądnie. Na ciepłe dni sprawdzą się te z olejkiem z drzewa herbacianego, glinki i aktywnego węgla. Należy je nakładać jednak tylko na strefę T, czyli czoło, nos i brodę.

Zdjęcie Strefa T. Jak pielęgnować ją latem? #2


Makijaż letni

Strefa T wymaga doboru odpowiednich kosmetyków, które nie mogą obciążać skóry i zatykać porów. Latem nie powinno się stosować ciężkich kosmetyków o gęstej konsystencji, ponieważ pod wpływem temperatury mogą nam „spłynąć” z twarzy. W związku z tym puder i podkład powinny być tylko lekkim dodatkiem do letniego makijażu.

Do strefy T należy zastosować kosmetyki mineralne, które działają antybakteryjnie. Jeśli nie chcemy zrezygnować latem z pudru, wtedy trzeba wybrać taki, który w swoim składzie będzie miał tlenek cynku. Składnik ten zmatowi cerę oraz zadziała normalizująco.