Pułapka na komary! Prosty sposób, aby pozbyć się tych owadów z domu


                    Pułapka na komary! Prosty sposób, aby pozbyć się tych owadów z domu
19Lip

Ciepłe dni zachęcają do spędzenia wieczoru na świeżym powietrzu. Jednak zdarza się, że niektóre owady jak np. komary bardzo nam w tym przeszkadzają. Późnym wieczorem, gdy kładziemy się do łóżka i zgasimy światło, również zdarza się, że słyszymy charakterystyczny odgłos, jaki one wydają. Przez to musimy wstać i je wyłapać lub obudzimy się rano z bąblami na rękach czy nogach. Istnieje jednak lepszy sposób na pozbycie się tych niechcianych gości z domu, jak i jego okolic. Sprawdźcie go i wypróbujcie!

Zdjęcie Pułapka na komary! Prosty sposób, aby pozbyć się tych owadów z domu #1

Pułapka na komary

Do przygotowania pułapki na komary potrzebujemy 1 litr wody, 1/4 szklanki brązowego lub białego cukru, 1 gram drożdży. Potrzebna będzie nam również pusta butelka najlepiej 2 litrowa po jakimś napoju.Butelkę należy opłukać i rozciąć na wysokości 2/3, tak aby jedna część (dolna) była większa od drugiej (górnej).

Mikstura wabiąca komary

Następnie należy przygotować roztwór, do którego komary będą lgnąć. Musimy zagotować około 250 ml wody i dodać do niej 1 szklankę białego lub brązowego cukru. Cukier powinien się rozpuścić całkowicie, ponieważ poniżej należy do niego dolać szklankę zimnej wody.

Chodzi o to, aby temperatura roztworu spadła poniżej 30 stopni C. Jeśli pomimo dolania zimnej wody dalej jest zbyt ciepła, wtedy musimy taki roztwór po prostu odstawić do samoistnego przestygnięcia. Gdy mikstura już ostygnie (powinna być chłodna, gdy sprawdzimy ją dłonią), wtedy musimy do niej dodać 1 łyżeczkę suszonych drożdży. Produkt ten sprawi, że zacznie się wytwarzać dwutlenek węgla, który przyciągnie komary.

Taki roztwór przelewamy do większej części butelki, którą obklejamy na około np. czarnym workiem na śmieci, ponieważ ten kolor sprawi, że komary do niego przylecą. Górną część butelki wsadzamy wtedy otworem do dołu, jednak nie może ona dotykać roztworu. Obie części można za sobą skleić, ale nie trzeba.

Zdjęcie Pułapka na komary! Prosty sposób, aby pozbyć się tych owadów z domu #2

Trwałość pułapki

Taką pułapkę należy wystawić za okno lub postawić w ogrodzie. Chodzi o to, że komary będą do niej lgnąć więc najlepiej umieścić ją w miejscu, gdzie nie przebywamy lub po prostu zostawić ją na podwórku. Roztwór w butelce należy wymieniać około co 14 dni. Lepiej jednak sprawdzać co kilka dni czy drożdże się pienią i gazują. Jeśli tak, to znaczy, że pułapka nadal jest aktywna, jeśli nie wtedy należy miksturę wymienić na nową.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja