Prawo jazdy. Najczęściej popełniane błędy! Jak ich uniknąć?

Prawo jazdy. Najczęściej popełniane błędy! Jak ich uniknąć?

Egzamin na prawo jazdy jest bardzo stresującą sytuacją. I właśnie z powodu zdenerwowania, najczęściej popełniamy błędy, a on kończy się wynikiem negatywnym. Błędy mogą zdarzyć się każdemu. Jednak bardzo ważne jest to, aby nie powtórzyć ich dwa razy, ani nie spowodować takich, które spowodują jego natychmiastowe przerwanie.

Poniżej znajdziesz listę błędów najczęściej popełnianych podczas egzaminu na prawo jazdy.

Zdjęcie Prawo jazdy. Najczęściej popełniane błędy! Jak ich uniknąć? #1

Plac manewrowy

Najczęstsze, popełniane podczas egzaminu błędy, mają miejsce jeszcze na placu manewrowym. Przejechanie linii, najechanie na pachołek, problem z wykonaniem łuku, czy ruszeniem na wzniesieniu, to zmora wielu przyszłych kierowców.

Jazda po mieście

Gdy już uda się wyjechać na miasto, należy jeszcze mocniej się skupić, ponieważ czyha tam wiele przeszkód. Przyszli kierowcy, najczęściej nie stosują się do sygnalizacji świetlnej, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, podczas włączania się do ruchu, czy zmiany pasa, nie dostosowują prędkości do warunków drogowych, nie zachowują należytej ostrożności w okolic przejść dla pieszych i przystanków, nie obserwują znaków drogowych i się do nich nie stosują. Bardzo częstym błędem jest także niezrozumienie komend egzaminatora, czy reagowanie na nie z opóźnieniem.

Nie panikuj!

Podczas popełnienia pierwszego błędu, egzaminator o tym informuje. To jeszcze nie powód do paniki, ponieważ nieprawidłowe wykonanie zadania egzaminacyjnego nie zawsze oznacza, że egzamin zostanie przerwany. Gorzej, jeśli ten sam błąd zostanie powtórzony kolejny raz lub egzaminator przerwie egzamin.

Zdjęcie Prawo jazdy. Najczęściej popełniane błędy! Jak ich uniknąć? #2

Jak zdać za pierwszym razem?

Bądź skupiony do samego końca, nawet jeśli już wracasz do WORDU, nie rozluźniaj się zbytnio. Nie jedź za wolno, ani za szybko. Dostosuj prędkość do znaków i warunków drogowych, nie jedź na pamięć po mieście. Nie bój się korzystania z lewego pasa i wyprzedzania, tam gdzie jest to możliwe. Właściwie sygnalizuj zamiary, np. zmiany pasa ruchu, opuszczenia ronda, zawsze używaj kierunkowskazów, nie zapominaj o hamulcu ręcznym. Nie nadużywaj sprzęgła i nie bój się, że samochód zgaśnie. Nie obawiaj się zadać pytania, jeśli nie dosłyszałeś komendy, poproś o powtórzenie. Przede wszystkim nie stresuj się, jeśli nie uda się zdać teraz, to kolejny raz na pewno pójdzie lepiej.

Patrycja

Polecane