Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć?

Patrycja
Dieta i żywienie
08.05.2020 11:54
Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć?

Jazda na rowerze to świetna forma aktywności fizycznej, która spala mnóstwo kalorii, poprawia kondycję i ogólną wydolność organizmu. To także bardzo dobry sposób na spędzanie wolnego czasu w pojedynkę lub z całą rodziną. Z poniższego artykułu dowiesz się, czy jazda rowerem pozwoli zrzucić zbędne kilogramy. Jak jeździć, żeby schudnąć?

Zdjęcie Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć? #1

Sposób na odchudzanie

Jazda rowerem to świetny sposób na odchudzanie! Regularne przejażdżki, 3-4 razy w tygodniu korzystanie wpłyną na naszą kondycję. Zwiększy się pojemność płuc, wzrośnie siła i wytrzymałość mięśni, poprawi się ogólna wydolność organizmu. Już po 30 minutach takiej aktywności, zaczynają się intensywne procesy spalania tkanki tłuszczowej. Regularne treningi rowerowe, wpłyną na widoczną redukcję wagi.

Szybkie spalanie kalorii

Podczas jazdy na rowerze spalasz mnóstwo kalorii! Pomoże w tym odpowiednie tempo jazdy, które powinno wynosić 70% naszego tętna maksymalnego. Utrzymując średnie tempo 20 km/h przy godzinnej przejażdżce, spalisz nawet 400 kcal- czyli całego Big Maca.

Zdjęcie Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć? #2

Metoda na piękne ciało

Oprócz tego jazda rowerem poprawi i wymodeluje całą sylwetkę. Pozytywnie wpłynie na stan naszej skóry, widocznie zmniejszy cellulit i opóźni procesy starzenia się.

Sposób na stres

Jazda rowerem polecana jest zwłaszcza dla osób, które mają siedzącą lub stresującą pracę. Codzienna przejażdżka z domu do pracy i z powrotem, pozytywnie wpłynie na zdrowie, pozwoli się odprężyć i wyciszyć po ciężkim dniu. To również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i wiosennych weekendów. Wycieczki rowerowe poza miasto, poprawią nasze samopoczucie i pozwolą w aktywny sposób spędzić dzień.

Zdjęcie Jak jeździć na rowerze żeby schudnąć? #3

Ochrona środowiska

Wybierając rower zamiast samochodu lub komunikacji miejskiej, ograniczamy emisję spalin i przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego. To jeden z najbardziej ekologicznych środków transportu.

Nie zastanawiaj się dłużej- wsiądź na rower i zacznij tracić zbędne kilogramy w przyjemny sposób!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną