Rzeczy, których nie powinnaś sama robić z włosami

Patrycja

Uroda

April 23, 2020, 10:25 a.m.

Rzeczy, których nie powinnaś sama robić z włosami

Aktualnie, z powodu zamknięcia salonów fryzjerskich przez pandemię koronawirusa, nie mamy możliwości skorzystania z usług profesjonalistów, aby zadbać o swoje włosy. W domowych warunkach możemy zająć się ich pielęgnacją, podciąć końcówki, czy nawet skrócić ich długość.

Są jednak rzeczy, których nigdy nie powinnyśmy robić z włosami samodzielnie!

Zdjęcie Rzeczy, których nie powinnaś sama robić z włosami #1

Rozjaśnianie włosów

Pod żadnym pozorem, nie eksperymentuj z rozjaśnianiem włosów w domu. Rozjaśniacz to bardzo silny środek, który musi być użyty przez profesjonalistę. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, bardzo łatwo możesz spalić swoje włosy

Własnoręcznie ścięcie grzywki

Czasami nadchodzi taki moment, że mamy dość obecnej fryzury i potrzebujemy radykalnej zmiany. Decydujemy się wtedy na mocne cięcie. Własnoręcznie zrobiona grzywka, to nie zawsze dobry pomysł. Wbrew pozorom wcale nie jest taka łatwa do zrobienia, a po ścięciu włosów, może się okazać, że zupełnie nie pasuje do kształtu naszej twarzy. Zanim się na nią zdecydujesz, warto zastanowić się nad tym dwa razy.

Zdjęcie Rzeczy, których nie powinnaś sama robić z włosami #2

Drastyczna zmiana koloru

Jesteś brunetką, ale marzysz o blondzie? Masz ochotę na ombre lub pasemka? Znudził Ci się dotychczasowy kolor i potrzebujesz zmiany wizerunku? Z takimi decyzjami lepiej się wstrzymać i nie zabierać się za mocne zmiany kolorów samodzielnie. Jeśli do tej pory, nie farbowałaś włosów w domu, sięgnij po delikatne kosmetyki, sprawdzone farby i kremy do koloryzacji, bez utleniaczy i amoniaku.

Zdjęcie Rzeczy, których nie powinnaś sama robić z włosami #3

Postaw na pielęgnację

Fryzjerzy radzą, aby w domowych warunkach skupić się na pielęgnacji włosów. Możemy nakładać odżywki i maski, olejować je, zrezygnować ze stylizacji na gorąco, tak aby mogły odpocząć i nabrać blasku. Z eksperymentami dotyczącymi zmian koloru czy długości, poczekajmy do ponownego otwarcia salonów.

Zdjęcie Rzeczy, których nie powinnaś sama robić z włosami #4