Czy wiesz, dlaczego pies chodzi za tobą do łazienki? Poznaj zachowania swojego pupila

Czy wiesz, dlaczego pies chodzi za tobą do łazienki? Poznaj zachowania swojego pupila

Wiele osób sądzi, że zachowania psa są przypadkowe i nie mają nic na celu. Tak jednak nie jest. Wiele działań psów jest skierowanych przede wszystkim do człowieka i warto jest zrozumieć.

#Pies wchodzi między ciebie a inną osobę lub zachowuje się niegrzecznie

Zdjęcie Czy wiesz, dlaczego pies chodzi za tobą do łazienki? Poznaj zachowania swojego pupila #1
fot. shutterstock

Psy mają niezwykle dobre postrzeganie sprawiedliwości oraz od razu zauważają, że są zaniedbywane. Nie są zadowolone, kiedy nagle zaczynasz poświęcać im mniej uwagi niż zwykle. Chcą wtedy znów być w centrum zainteresowania dlatego starają się zwrócić na siebie uwagę.

#Pies opiera się o ciebie

Jeśli Twój pies siada przy tobie i się o ciebie opiera całym ciałem to znaczy, że cię potrzebuje. Pies w ten sposób okazuje, że liczy na twoje wsparcie, pocieszenie i uznaje cię za samca alfa stada (domowników).

#Pies liże cię po twarzy

Językiem psów jest zapach. Pis liże cię po twarzy, aby zostawić swój zapach dając tym samym wszystkim do zrozumienia, że jesteś członkiem jego stada. Lizanie po twarzy oznacza więc akceptację i miłość.

#Chodzi z tobą do łazienki

Zdjęcie Czy wiesz, dlaczego pies chodzi za tobą do łazienki? Poznaj zachowania swojego pupila #2
fot. shutterstock

Psy, które kochają swoich właścicieli chcą robić z nimi dosłownie wszystko. Jeśli nagle wychodzisz z pomieszczenia i idziesz do łazienki pies bez zastanowienia udaje się za tobą.

#Okazują czułość po posiłku

Najedzony pies jest zrelaksowany i jest to dla niego sygnał do odpoczynku. W naturze zwierzęta po posiłku chcą spędzić miło czas w lenistwie. Jeśli pies tuli się wtedy do ciebie to znaczy, że najlepiej czuje się i wypoczywa w twoim towarzystwie.

#Pies przynosi do domu rzeczy z podwórka

Zdjęcie Czy wiesz, dlaczego pies chodzi za tobą do łazienki? Poznaj zachowania swojego pupila #3
fot. shutterstock

Jeśli pis przynosi ci różne przedmioty z podwórka powinnaś się cieszyć. Takie zachowanie wskazuje, że pies bardzo cię kocha i chce poprawić twój humor prezentami.

#Pies robi maślane oczy

Kiedy człowiek ma podobne spojrzenie prawdopodobnie o coś prosi. Jednak pies robiący maślane oczy pokazuje, że ufa ci bezgranicznie i jest ci wdzięczny.

Zdjęcie Czy wiesz, dlaczego pies chodzi za tobą do łazienki? Poznaj zachowania swojego pupila #4
fot. shutterstock

Agnieszka

true

Polecane