Jurek Owsiak wspiera szpitale w walce z koronawirusem! Sprzęt za 3,2 mln. zł!

Agnieszka

Newsy

20.03.2020 13:05

Jurek Owsiak wspiera szpitale w walce z koronawirusem! Sprzęt za 3,2 mln. zł!

Jurek Owsiak postanowił wspomóc walkę szpitali z coraz większą liczbą przypadków koronawirusa w Polsce. Zaoferował ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu sprzęt za 3,2 miliona złotych.

Założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspomoże szpitale o 100 specjalistycznych łóżek oiomowych. Taki sprzęt to ogromne ułatwienie dla personelu oraz komfort dla pacjenta. Owsiak zauważa jednak, że potrzebne będą też respiratory.

“(...) Przy niemal totalnym zatrzymaniu pracy w wielu branżach, właśnie takie zamówienia powinny być w pierwszym rzędzie realizowane. Sprawdzamy bardzo intensywnie możliwości i moce produkcyjne. Jak wcześniej pisałem, o każdych takich zakupach będziemy dokładnie informowali”. - napisał na swoim Facebooku.Minister Szumowski podziękował Jurkowi Owsiakowi za pomoc:

„Bardzo dziękuję. Wszystkie ręce na pokład. Zrobimy analizę”.

Dodał też, że konieczne będzie wytypowanie placówek, które najbardziej potrzebują takiego wsparcia.

Jurek Owsiak wraz z Wolontariuszami Pokojowego Patrolu postanowili wspomagać również osoby zdrowe, które mają trudności w codziennym funkcjonowaniu ze względu na panującą epidemię. Założyli więc stronę internetową, gdzie można zgłosić się o pomoc. Jeśli potrzebujesz pomocy w zrobieniu zakupów, załatwieniu pilnych spraw, albo wyprowadzeniu psa, możesz zgłosić to na tej stronie. Co więcej, istnieje na niej również możliwość wyrażenia chęci pomocy innym. Wtedy to Ty dostajesz zgłoszenia o tym, że ktoś potrzebuje pomocy.