Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów

Agnieszka

Newsy

26.04.2018 19:30

Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów

Rasy psów w pewnej mierze określają ich charakter. Niektóre psy będą bardzo nieszczęśliwe w aktywnej rodzinie, która będzie zmuszać je do nadmiernej aktywności. Inne z kolei zamęczą się zamknięte w domu, ponieważ większość swojego czasu chciałby spędzać w ruchu. Zanim więc kupisz psa, poznaj charakterystykę danej rasy.

Bez względu na charakter psa zapisany w jego rasie, każdy z nich może być kochany, oddany i szczęśliwy, o ile ludzie, którzy go wychowują mu w tym pomogą. Pamiętajmy też o tym, że pies nie jest po to, aby spełniać nasze zachcianki i wykonywać nasze komendy.

#Basset

Zdjęcie Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów #1

Basset jest charakterystycznie wyglądającym psem. Ma słodkie, smutne oczy i ciekawe umaszczenie. Jeśli chciałabyś go mieć musisz przygotować się na to, że nie będzie on spełniał wszystkich twoich zachcianek. Bassety mają swój świat, nie lubią się śpieszyć i wszystko robią spokojnie.

#Mastif

Zdjęcie Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów #2

Mastif to jedna z najstarszych ras psów. Jeśli go dobrze wychować będzie najwierniejszym przyjacielem. Jednak dla obcych nie zawsze będzie łagodny. W stosunku do osób, których nie zna może być nieufny i agresywny.

#Beagle

Zdjęcie Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów #3

Ta rasa psów wybierana jest przede wszystkim ze względu na słodki wygląd. Niestety, jeśli marzysz o wytresowanym i grzecznym psie, który usiądzie ci obok nóg i będzie razem z tobą czytał gazetę – zapomnij o Beaglu. Te psy są bardzo ciekawskie, ciągle coś tropią i za czymś gonią. Beagle doskonale będzie czuł się w rodzinie aktywnej.

#Pekińczyk

Zdjęcie Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów #4

Pekińczyki mają charakter nieco koci – na ich zaufanie trzeba sobie zasłużyć. Są niepokorne i niezależne. Pekińczyki nie przepadają również za obecnością dzieci. Być może ma to związek z tym, że to one pragną być w centrum uwagi. Pekińczyki są bardzo odważne i waleczne.

#Chart rosyjski borzoj

Zdjęcie Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów #5

Ta rasa wykorzystywana była do polowań. Być może dlatego Charty czasami nie mogą oprzeć się pogoni za zwierzyną. Jeśli je dobrze wychować są jednak spokojne, wierne i bardzo przywiązane do domowników.

#Chow Chow

Zdjęcie Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów #6

Ten typ ma dość introwertyczny charakter. Raczej się z nim nie pobawisz w aportowanie ani nie skoczysz na długi spacer do lasu. Te psy nie przepadają za zmęczeniem i nadmierną aktywnością. Z tego względu niechętnie będzie wykonywał twoje polecenia. Chow należy jednak do rasy jednych z najczystszych psów.

#Basenji

Zdjęcie Poznaj listę 8 najbardziej „nieposłusznych” ras psów #7

Niepozorny, szczupły, ładny pies. Niech nie zwiodą cię te cechy. W rzeczywistości bardzo trudno podporządkować go sobie. Ma charaktery koci, dlatego zazwyczaj chodzi własnymi drogami i nie uśmiecha mu się skakać za piłką albo siadać na zawołanie, skoro akurat jest w trakcie robienia czegoś ważniejszego.