Jesteś w ciąży i widzisz tylko ciężarne kobiety. Myślisz, że zwariowałaś? Mamy na to wytłumaczenie!

Jesteś w ciąży i widzisz tylko ciężarne kobiety. Myślisz, że zwariowałaś? Mamy na to wytłumaczenie!

Jeśli jesteś w ciąży i wydaje ci się, że wokoło widzisz tylko ciężarne osoby, to nie ma w tym nic dziwnego. Jest to zjawisko, które zostało wyjaśnione naukowo i nie musisz się obawiać, że coś dzieje się z tobą nie tak. Bardzo wiele kobiet widzi to samo i tak samo reaguje. Jest to zjawisko nazwane "iluzją częstotliwości" lub „zjawisko Baader-Meinhof”.

Zdjęcie Jesteś w ciąży i widzisz tylko ciężarne kobiety. Myślisz, że zwariowałaś? Mamy na to wytłumaczenie! #1


Iluzja częstotliwości czy zjawisko Baader-Meinhof?


Termin "zjawisko Baader-Meinhof" pojawił się w 1994 roku i wziął nazwę od niemieckiej grupy Baader-Meinhof. Pewien Amerykanin usłyszawszy pierwszy raz o grupie Baader-Meinhof natrafiał potem na nią z dużą częstotliwością w wielu innych miejscach. Inne osoby potwierdziły także, że u siebie zauważyły podobne doświadczenia. Natomiast w 2005 roku profesor z Uniwersytetu Stanforda nazwał to zdarzenie "iluzją częstotliwości" i od tego czasu nazwy te stosowane są naprzemiennie i oznaczają to samo.


Ciężarna kobieta widzi wokół siebie tylko inne kobiety w ciąży


Z czego wynika to zjawisko? Polega ono na tym, że jeśli o czymś intensywnie myślimy, zauważamy to wówczas częściej i zwracamy na to uwagę. Kobieta, która jest w ciąży przeżywa ten okres szczególnie. Jest zaabsorbowana przygotowaniami do przyjścia dziecka na świat. W domu koncentruje się na przyszłości i na tym jak udekorować pokój dziecka, w sklepie rozgląda się za rzeczami dla kobiet ciężarnych lub dla noworodków. Chodzi do miejsc, które związane są z ciążą i narodzinami dziecka. A we wszystkich tych miejscach znajdują się także inne kobiety w ciąży.

Jej cała uwaga skoncentrowana jest na narodzinach, co powoduje, że wokół siebie zauważa tylko te rzeczy, które związane są z ciążą. W telewizji zwraca uwagę na programy i audycje dedykowane właśnie jej. W czasopismach natyka się ciągle na wózki, łóżeczka i inne akcesoria, które związane są z przyjściem na świat noworodka. Wcześniej te informacje nie były istotne, nie pochłaniały i nie zajmowały tylu myśli. Jest to naturalne zjawisko i nie trzeba się tym przejmować.

Zdjęcie Jesteś w ciąży i widzisz tylko ciężarne kobiety. Myślisz, że zwariowałaś? Mamy na to wytłumaczenie! #2
Ciąża - najpiękniejszy okres w życiu kobiety


Ciąża jest czasem, kiedy ciało kobiety się zmienia, hormony wariują, czasami trzeba zrezygnować z pracy na kilka miesięcy, aby zadbać o swoje zdrowie. Jest to stan, kiedy emocje sięgają zenitu. Raz jesteś uśmiechnięta, a za chwilę chce ci się płakać. Do tego ciągle wokoło widzisz tylko ciężarne kobiety. Wydaje ci się, że zwariowałaś! Ale to wszystko to naturalny stan.

Rozwija się nowe życie, które powoduje, że jesteś skoncentrowana przede wszystkim na nim, na dziecku, które się niedługo pojawi. Podświadomie szukasz także towarzystwa osób, które przeżywają to samo, co ty. Chcesz się otaczać takimi ludźmi, z którymi będziesz mogła porozmawiać o wszystkim, a druga strona będzie ciebie rozumiała bez słów. Iluzja częstotliwości odgrywa tutaj istotną rolę, gdyż dzięki temu, że koncentrujesz swoje myśli na ciąży, to przyciągasz te osoby i napotykasz na te informacje, które są dla ciebie niezbędne. Skupienie na tym jednym konkretnym zdarzeniu powoduje, że szybciej możesz poradzić sobie z napotkanymi problemami. Świadomość nie bez powodu podsyła obrazy kobiet w ciąży i materiały z tym związane. Jest to niezbędna pomoc w przejściu ciąży jak najbardziej pomyślnie i szczęśliwie.

Agnieszka

true

Polecane