8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań

Patrycja

Dom

31.01.2020 22:38

8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań

Sól, soda oczyszczona czy ocet mają szersze zastosowanie niż tylko to podane przez producenta. Używanie ich w sposób inny niż zalecany nikogo już nie dziwi. Domowej roboty płyny czyszczące, ze składników znalezionych w kuchni coraz częściej goszczą w naszych szafkach, zastępując chemiczne detergenty.

Ocet używany do czyszczenia lustra czy okien, sól dodawana do prania i soda oczyszczona do usuwania kamienia. Która z nas nie zna jeszcze tych sposobów, stosowanych dawniej przez nasze babcie? Ale czy wiecie, że równie sprytnie możecie wykorzystać skorupkę po zjedzonym jajku fusy po wypitej kawie? Przedstawiamy Wam listę kolejnych domowych specyfików o nietypowych zastosowaniach.

1.Folia aluminiowa

Ma zdolność odbijania ciepła. Jeśli wyłożymy ją na deskę do prasowania, sprawimy że czynność ta zajmie nam dużo mniej czasu. Odpowiednio duży kawałek folii aluminiowej należy włożyć pomiędzy deskę a pokrowiec i gotowe!

Zdjęcie 8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań #1

2.Fusy z kawy

Możemy ich użyć, jako składnika do stworzenia domowego peelingu do ciała lub twarzy. Wystarczy dodać do nich odrobinę oliwy z oliwek i już złuszczamy naskórek i pobudzamy krążenie. Fusy zmieszane z odrobiną płynu do mycia naczyń pozwolą nam na dokładniejsze wymycie naczyń lub usuniecie zaschniętego tłuszczu. Możemy także zawinąć je w gazę, związać gumką recepturą i używać zamiast gąbki. To także świetny nawóz do kwiatów!

Zdjęcie 8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań #2


3.Cytryna

Kilka kropelek soku z cytryny przy ramie okna lub drzwiach odstraszy insekty próbujące wejść latem do domu.Dzięki dodaniu go do płynu przy myciu podłogi , nie będziemy tak często gościć w domu pająków. Dla odświeżenia wnętrza szafy warto położyć w nim skórę z cytryny i trzymać ją, póki ta nie wyschnie.

4.Skorupki jaj

Wystarczy, że łupinki po jajku rozsypiemy na desce do krojenia i kilka razy potraktujemy je nożem, by ten naostrzyć! Możesz je również wypełnić niewielką ilością ziemi i zasadzić w nich zioła.

Zdjęcie 8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań #3

5.Cola

Nadaje się nie tylko do odrdzewiania, ale także do nawożenia trawnika! Raz w miesiącu spryskaj trawnik tym słodkim napojem, a będziesz się cieszyć jego intensywną zielenią i ładnym wyglądem.

Zdjęcie 8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań #4

6.Majonez

Majonez doskonale sprawdza się do czyszczenia srebra. Wystarczy, że nałożymy go na chwilę na zaśniedziałe przedmioty, a następnie wypłuczemy i przetrzemy. Możesz go również wykorzystać do usunięcia smoły czy żywicy.

Zdjęcie 8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań #57.Wywar z herbaty

Jeśli masz problem ze smugami na oknach i lustrach, przed ich myciem zamocz delikatnie ściereczkę w czarnej herbacie. Następnie jak zawsze umyj powierzchnię.

Zdjęcie 8 zwykłych rzeczy i ich 8 niezwykłych zastosowań #6
8. Wódka

Nie możesz doprać ulubionej bluzki czy doczyścić dywanu? Użyj wódki! Świetnie radzi sobie z plamami po szmince, trawie, atramencie i czerwonym winie.


Macie jeszcze jakieś propozycje nietypowe zastosowanie codziennych zwykłych przedmiotów? Podzielcie się w komentarzach i koniecznie dajcie znać czy te podane przez nas przypadły Wam do gustu!