Jak uratować paznokcie po hybrydach? Domowe sposoby

Jak uratować paznokcie po hybrydach? Domowe sposoby

Coraz większym powodzeniem cieszą się paznokcie hybrydowe. Nic w tym dziwnego,ponieważ są one bardziej trwałe i wytrzymałe od naturalnych paznokci. Jednak mimo zalet mają też wady.Jedną z nich jest fakt, że bardzo niszczą płytkę paznokcia.

Zdjęcie Jak uratować paznokcie po hybrydach? Domowe sposoby #1

Istnieją jednak domowe sposoby na poprawę ich wyglądu i zdrowia.


Kapsułki z witaminami A+E


Paznokcie po hybrydzie potrzebują więcej witamin, aby się zregenerować. W tym celu można nabyć w aptece specjalne tabletki z witaminami A i E. Kapsułki te mają bardzo dobry wpływ również na wysuszone i nieestetyczne skórki.Tabletek tych nie należy połykać tylko ich zawartość wcierać parę razy dziennie w zniszczone paznokcie i skórki.


Olej kokosowy i masło shea


Olej kokosowy oraz masło shea zawierają w sobie wiele cennych kwasów tłuszczowych oraz witamin, które regenerują i odżywiają zniszczone paznokcie. Produkty te silnie odnawiają płytkę oraz sprawiają, że paznokcie stają się bardziej twarde i wygładzone. Podobne działanie produkty te mają na skórki.

Olejowanie


Olejować można nie tylko włosy ale również i paznokcie. Do tego zabiegu można użyć już gotowych olejków do paznokci dostępnych w galerii lub aptece. Można też posłużyć się olejkami jakie zapewne mamy w domu, chodzi tu o oliwę z oliwę, olej rycynowy czy olejek arganowy. Oleje te można również połączyć z wcześniej wspomnianymi kapsułkami. Należy również wcierać je w płytkę paznokcia oraz skórki. Zabieg, aby przyniósł efekty, powinien być powtarzany przynajmniej dwa razy w ciągu dnia. Aby olejki lepiej się wchłaniały można je wcześniej podgrzać.


Odżywka keratynowa "rybki"

Zdjęcie Jak uratować paznokcie po hybrydach? Domowe sposoby #2
Aby odbudować zniszczone paznokcie można też zastosować wszystkim znane "rybki". Produkty te składają się z keratyny, która jest bardzo ważna podczas procesu odbudowy zniszczonych paznokci. W ich składzie znajduje się również olej rycynowy, olejek z wiesiołka, ogórecznika i drzewa herbacianego.Składowe te są najlepszym pogromcą suchych skórek i wysuszonych paznokci. Działają odbudowująco na paznokcie po hybrydach ale również nadadzą się do regeneracji rzęs czy końcówek włosów. Ich zapach nie jest możne najładniejszy ale za to potrafią zdziałać cuda.

Czas


Ostatnią metodą jaka pomoże przy odbudowaniu paznokci jest po prostu czas. Zniszczone płytki paznokcia potrzebują czasu aby samiostnie się odbudować i wrócić do swojej naturalnej formy. Zamiast od razu znów nakładać na nie hybrydę lepiej dać im przynajmniej 14 dni odpoczynku.

true

Polecane